Erdoğan: Manifestoyu çekeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiye dair çarpıcı sözler sarfetti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'daki mitinginden seslendi. Erdoğan, 24 Haziran'daki seçimleri sonrası ülke üzerinde oynanan oyunların bozulacağını söyledi.

Sakarya mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Siz bakmayın kur üzerinden oynanan oyunlara. Bunlar, Türkiye üzerinde oynanan manipülasyonlardır. İnşallah 24 Haziran'dan sonra bunlarla hesaplaşacağız. Bunlara çok ciddi bir manifestoyu 24 Haziran'dan sonra biz çekeceğiz'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

-Sakarya bugüne kadar hep bizim yanımızda oldu. Biz yola Sakarya ile birlikte çıkmıştık.

-2002 yılında bizim AB’ye güya hala üye olacağız. IMF’ye borcumuz neydi 23,5 milyar dolar. 2018’de ne oldu sıfır. Kim yaptı bunu? Biz yaptık. Ekonomi diyorlar ya… Ey Bay Kemal, Ey Muharrem, siz bu işlerden anlamazsınız. Çırak bile olamadınız.

-Türkiye geçtiğimiz 10 yılda neredeyse 8 milyon ilave istihdamla Avrupa ülkelerinin tamamı kadar yeni iş imkanı sağladı. 'Ekonomi' diyorlar ya… Siz bakmayın kur üzerinden oynanan oyunlara. Bunlar, Türkiye üzerinde oynanan manipülasyonlardır. İnşallah 24 Haziran'dan sonra bunlarla hesaplaşacağız.

-Geçtiğimiz yıl onca olumsuzluğa rağmen aylık ortalama 100 avro kazanan AB vatandaşına karşılık biz de 63 avro gelir elde eder hale geldik.

-Türkiye ekonomisi tüm başlıklarda gelişmiş ülkelerden bile çok ileri seviyede. Bay Muharrem anladın mı? Bay Kemal anladın mı? Biz çalışıyoruz, üretiyoruz.

-Göreve geldiğimizde 36 milyar dolar ihracatımız vardı. Şimdi 162 milyar dolar oldu