Erdoğan; ‘Türkiye’de istikrar ortamını kıskananlar var’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de istikrar zeminini kıskananların bulunduğuna işaret ederek, "Ülkede bu istikrar zeminini kıskananlar var. Bu güven ortamını kıskananlar var." dedi.

Erdoğan, sağladıkları güven ortamını koruma noktasındaki hassasiyetlerinin hiç eksilmeyeceğini ve sürekli artacağını söyledi. Erdoğan, Türkiye’de istikrar zeminini kıskananların bulunduğuna işaret ederek, “Ülkede bu istikrar zeminini kıskananalar var. Bu güven ortamını kıskananlar var.” dedi.

Bu iktidar döneminde hiç kimsenin erken seçim beklentisi içine girmemesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, “Zira biz ülkemize ihanet hesabına fırsat vermeyiz. Bunu açıkça söylüyorum” diye konuştu. Erdoğan, dünyanın neresine gidilirsin gidilsin, bütün yatırımcı ve üretimle uğraşan, ülkesinin başarısına katkıda bulunanların önceliği ülkenin geleceğinde gördüğünü, geleceği şüpheler üzerine bina edilmiş ülkelere yatırım yapılmayacağını ve yapılmadığını kaydetti. Yaptıkları görüşmelerde hep sorulan sorunun bu olduğunu kaydeden Erdoğan, kendilerine acaba önümüzdeki hangi dönemde seçim var sorularının sorulduğunu ifade etti. Milletin kendilerine verdiği emanette ihanet etme haklarının bulunmadığını vurgulayan Erdoğan, milletin kendilerine beş yıllığına bir görev verdiğini ve bu görevi beş yıl yapacaklarını vurguladı. Erdoğan, daha önceki dönemlerde seçimlerin dört yılda bir yapıldığı yönündeki eleştirileri ise, kendilerinin kötü örnekler üzerinden hareket etmediğini söyledi. Erdoğan, kendilerinin Türkiye’de yeni bir süreç başlattığına işaret ederek, Türkiye’nin seçimlerin dört yılda bir yapılmasının bedelini ödediğini ifade etti.

TÜRKİYE TEK PARTİ İKTİDARLARINDA KAZANDI, KOALİSYONLARDA KAYBETTİ

Erdoğan, Türkiye’nin çok partili hayata geçiş üzerinden 59 yıl geçtiğini ve 59 hükümetin kurulduğunu, böyle bir ülkede istikrarın olmayacağını belirtti. Erdoğan, Türkiye’nin koalisyon kültürüne hazır bir ülke olmadığını ve koalisyon kültürünü hazmedemediğini söyledi. Türkiye’de koalisyon partilerinin iktidar olduğu dönemde kazandıklarını kaybettiğini vurgulayan Erdoğan, tek partinin iktadarı olduğu dönemlerde ise sıçrama yaptığını söyledi. Erdoğan, kendilerinin kazanımlarının üzerine yeni kazanımlar eklemek için çalıştıklarını söyledi.

ASO’nun ödül törenine Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesğioğlu katıldı.