Erdoğan Türkiye’yi ikinci kümeye düşürecek

Doğru Yol Partisi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Timur Gürkan, Başbakan Erdoğan'ı görevini iyi yapamayan teknik direktöre benzeterek, siyasette teknik patronun Mehmet Ağar olduğunu söyledi.

DYP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Timur Gürkan, Başbakan Erdoğan’ın ülkeyi iyi yönetemediğini vurgulayarak “Biz DYP olarak ülkenin şu anki teknik direktörü olan AK Parti lideri Başbakanımızın teknik direktörlüğünü iyi yapamadığını düşünüyoruz.” dedi.

Elazığ’da DYP Kadın Kolları İl Başkanları Bölge Toplantısı’nın açılışına katılan Prof. Dr. Gürkan, kadının toplum hayatında büyük bir yerinin olduğunu vurguladı.

Gürkan, 70 milyonluk Türkiye’nin yarısının kadın olmasına rağmen, kadınların ülkenin ekonomi, siyasal yapı ve geleceğine yeterince katkıda bulunmadığını söyledi.

Kadınların toplumda faal olmadığı bir ülkenin hak ettiği seviyeye ulaşacağına inanmadıklarını anlatan Prof. Dr. Timur Gürkan, “Bunun yanısıra iktidar, ülke ekonomisinde çiftçi, emekli, öğretmen, polis, doktor ve halkı büyük sorunlarla karşı karşıya bıraktı. Bu da ülke yönetmenin amatör bir yapıyla olmayacağının açık bir göstergesi.” şeklinde konuştu.

Hükümetin bir staj yeri olmadığının altını çizen Prof. Dr. Timur Gürkan, “Ne olduğunu bilmeden ortaya çıkıp bir adım ileri, 3 adım geri gidersiniz ve sonunda da (pardon biz bunu yaptık oldu) dersiniz.” diye konuştu.

Gürkan, “DYP olarak teknik direktörlüğünü iyi yapamayan Başbakanımızın görevinde başarısız olduğunu düşünüyoruz. Teknik direktör takımını ikinci kümeye düşürme yolunda. Bu ülkenin siyasette ki teknik direktörü Mehmet Ağar’dır.” dedi.

Toplantıya DYP kadın kolları Genel Başkanı Habibe Solmaz ile birlikte bölge illerinin kadın kolları başkanları katıldı.