Erdoğan Vanlı bayan atletleri ödüllendirdi

Türkiye 1. Kros Ligi'nde 15 yaş altı bayanlarda ferdi ve takım halinde şampiyon olan Van'ın Erçiş ilçesi Çelebibağı Beldesi Belediyespor Kulübü bayan atletleri, Ankara'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödülendirildi.

Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik tarafından 19 Şubat’ta Ankara’ya davet edilen Çelebibağı Belediyespor Kulübü bayan atletleri, 1. etabı Erzurum’da, 2. etabı Amasya’da 3.etabı Kırşehir’de ve finali İstanbul’da koşarak Türkiye Şampiyonu olarak Türkiye Kupası’nı kazanmıştı.

Çelebibağı Belediye Belde Başkanı ve Kulüp Başkanı Kutbettin Türkmenoğlu, “Bölgede potansiyel olarak atletizm spor dalı açısından iyi bir zemin mevcuttur. Bölge insanı koşuya her zaman istekli ve hırslıdır. Yeter ki sahip çıkanlar olsun. Çelebibağı Belediye Spor Kulübü’de bir manada bu boşluğu doldurmaya çalışmaktadır. 11 Şubat 2006 tarihinde İstanbul’da yapılan final sonrası şampiyon olan atletlerimize orda bulunan Vanlı ve Ercişli hemşerilerimiz sahip çıkmışlardır. Atletlere altın ve para yardımı yaparak teşvikte bulunmuşlardır. Çelebibağı Belediye Spor Kulübü sporcuları 19 Şubat 2006 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik tarafından Ankara’ya davet edildi.” diye konuştu.

Ankara giden atletlere Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) grup toplantısında Başbakan Recep Tayip Erdoğan birer kol saati hediye etti.

Türkmenoğlu, aynı gün Milli Eğittim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik’in de sporcuları makamında kabul ettiğini belirterek, Çelik’in atletlere birer adet cep telefonu hediye ettiğini ifade etti. Türkmenoğlu, atletlerin daha sonra Van milletvekillerini de ziyaret ettiğini kaydetti.