Erdoğan’dan madya haberlerine tepki

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilk öğretim okullardaki ve liselerdeki şiddet olaylarının medyada ele alınış biçiminin çok olumsuz olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Boşuna uğraşmayın. Bizi köşeye sıkıştıramazsınız. Bizi köşeye sıkıştıracak bir merci vardır. O da millettir.” dedi.
Başbakan Erdoğan, AK Parti Güngören İlçe Kongresi’ne katılarak konuşma yaptı. Son günlerde bazı okullarda meydana gelen şiddet olaylarından dolayı üzgün olduklarını dile getiren Erdoğan, hükümet olarak bu olaylara duyarlı olduklarını dile getirdi. İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı müştereken gerekli tedbirleri aldığını belirten Erdoğan, bu sorunların üzerine ciddiyetle eğildiklerini kaydetti. Söz konusu olayların medya tarafından ele alınış şeklini eleştiren Erdoğan, çok ciddi olumsuzluklar meydana geldiğini dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan, bu hususla ilgili medyayı eleştirerek şunları söyledi: “Biz her şeyde medyayı ‘ya yapmayın etmeyin’ diyemeyiz ki. Yani insaf. Bir tane olayı almışlar. Bunu ‘şok şok şok’ diye devamlı olarak televizyonlarda dönüyor dönüyor dönüyör öyle anlatıyorlar ki, sanki Türkiye’nin her yerinde, her tarafta okullar kan revan içerisinde. Okullar sanki kan gölüne dönmüş. Şimdi bu aslında Türkiye’de bir sıkıntının adresidir, başlangıcıdır. Sen bunu teşvik ediyorsun, farkında değilsin. ‘Efendim bunun medya tarafından gündeme getirilmesi, bunun ortadan kaldırılması için bir vesiledir’ diyorlar. Yav, yanlışın propagandasını yapmak, yanlışı güçlendiriyor. Engellenmez, önlenmez. Etmeyin, eylemeyin. Bu ülke bizim. Bu yavrular bizim. Bunları propagandasını yapmak doğruya hizmet, çözüme hizmet değildir. Dertleri üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Hortumları kesilince, çıkar ilişkileri azalınca, acaba nasıl köşeye sıkıştırırız gayretindeler. Boşuna uğraşamayın bizi köşeye sıkıştıramazsınız.”