Erdoğan’dan siyasi cinayetler iddiası için 2. dilekçe

Erdoğan, siyasi cinayetler iddiası için 2. dilekçesini verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun siyasi cinayetlerle ilgili iddiası üzerine harekete geçildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı aracılığıyla siyasi cinayetler iddiaları hakkında 2. dilekçeyi verdiği ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifadesinin alınmasını talep ettiği öğrenildi.

CHP Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi cinayetler’ iddiasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, avukatı aracılığıyla siyasi cinayetler iddiaları hakkında tekrar dilekçe verdi. Erdoğan dilekçesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifadesinin alınmasını talep etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa’nın 105. maddesinde kendisine sağlanan hukuki güvencelere başvurabilirdi. Ama o yola tenezzül etmedi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun başvurusunu muhatap almayabilirdi. Ama o ne yaptı? Dün itibarıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na ikinci kez başvuruda bulunarak hem Kılıçdaroğlu’nun iddialarına tek tek yanıt verdi hem de siyasi cinayetler iddiasının aydınlatılması için Kılıçdaroğlu’nun bilgisine başvurulmasını talep etti. Bu bir meydan okuma.

Şimdi sıra Kılıçdaroğlu’nda. Elinde ne tür bilgi, belge, istihbarat, duyum varsa yargı mercileriyle paylaşmak zorunda. Yoksa siyasi cinayetler gibi önemli bir iddia ortaya atıp sonra kaçmış durumuna düşer.

KILIÇDAROĞLU DEMİŞTİ

Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadesine başvurulmasını talep ettiği 15 Ekim tarihli başvuruda, “Taleplerimizin karşılanması sonrasında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerekli beyan ve değerlendirmeler yazılı olarak Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletilecektir” deniliyor.