Erdoğan’ı koruyan polisin parmağı koptu!

Özel Erdem Hastanesi'nin açılış törenine katılan Erdoğan'ı koruyan başkomserin parmağı koptu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hastane açılışı nedeniyle kürsüye çıktığı ve halka hitap ettiği sırada, yanı başındaki caddede hareketli anlar yaşandı. Kendilerini “Halk Cephesi” olarak tanımlayan ve 20 kişiden oluşan bir grup slogan atarak gösteriye başladı.

Hastane açılışı nedeniyle bu noktada bulunan çevik kuvvet polisi göstericilere anında müdahale etti. Polis, biber gazı da kullandı. Bu sırada arbede yaşandı. Gözaltına alınan göstericilerin polise direnişini sürdürmesi nedeniyle arbedenin boyutları giderek büyüdü.

“PARMAĞIM KOPTU…

Bu sırada bir başkomiserin “parmağım koptu” diye feryat ettiği görüldü. Başkomiseri hastaneye götürmek için araç aranmaya başlandı, bu sırada panik yaşandı. Sonunda yaralı başkomiser bir polis aracına bindirildi. Ancak aracı hakaret ettirecek sürücü olmayınca araçtan indirildi. Polis bir ambulansa bindirildi ilk müdahale de burada yapıldı.

Başkomiser daha sonra açılışı yapılan hastaneye götürüldü. Başkomiserin parmağının gözaltına alınan göstericilerin polis otomobillerine bildirilmesi sırasında kapıda sıkışarak koptuğu öğrenildi. Yaralı polisin tedavisi açılışı yapılan hastanede sürüyor.