Erdoğan’ın Bayburt mitinginde yine konu Bahçeli’ydi

Erdoğan, Bayburt'ta partisince Saat Kulesi Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Başbakan Erdoğan, “Ben şimdi neden endişe ediyorum biliyor musunuz? Şimdi bu bağımsızlar var ya bunlar bu parlamentoya girecek, öyle gözüküyor. Eğer bu parlamentonun içine bir de MHP girerse, bu parlamentoda ben şimdi nelerin olabileceğini düşünüyorum. Biz bunların kavgalarıyla, birbirleriyle vuruşmalarıyla mı uğraşacağız, Türkiye’ye hizmetle mi uğraşacağız. Çünkü birisi bir başka uç, birisi bir başka uç” dedi.

Erdoğan, Bayburt’ta partisince Saat Kulesi Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.
Konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren ve “Şimdi bir de ipçiler çıktı” diyen Erdoğan, şöyle konuştu:
“Vatandaşının üzerine yağlı urgan atılır mı? Bu ne saygısızlıktır. Bölücü başı, terörist Türkiye’ye benim iktidarımda mı geldi? Senin iktidarında geldi. O zaman idam var mıydı? Vardı ve mahkemeler bölücü başıyla ilgili idam kararını vermiş miydi? Neden uygulamadın? Hükümetin ortağıydın, idam etseydin. Ama senin derdin başka. Çünkü sen bir defa ABD’den teslim alırken zaten altına imzayı koydun. Gazetelerde çıktı bu belge. Benim milletimin bunları bilmesi lazım.”
Devlet Bahçeli’nin 3,5 yıl Başbakan Yardımcılığı yaptığını, 22 bankanın bu dönemde fona devredilerek 40 milyar doların millete ödettirildiğini anlatan Erdoğan, “Sayın Bahçeli, başbakan yardımcısı olarak senin vicdanın hiç sızlamadı mı? Hani sen dürüsttün? Niye vicdanın sızlamadı, niye müdahale etmedin? Diyorum ki aslında Yüce Divan’a gitmesi gerekenlerden bir tanesi de Bahçeli. Yolsuzluklar bizimle bitti” dedi.
Erdoğan, “2002’de nasıl bazılarını benim vatandaşım sandığa gömdüyse inşallah pazar günü de birilerini sandığa gömecek. Çünkü siyasette koltuğa yapışıp kalma dönemi bitecek. Başarılıysan devam, başarısızsan bırak git arkadaş. Şimdi ben meydan okudum. Şimdi buna kılıf arıyorlar. Niye? Oturmak istiyorlar da onun için. Akıbetlerini görüyorlar. Pazar günü ne olacağını görüyorlar” diye konuştu.
Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “AK Parti bu ülkenin topraklarını yabancılara satıyorlar” diye çirkin bir yalan uydurduğunu söyledi. Erdoğan, “Biz bu ülkenin topraklarını bir hukuk içerisinde satıyoruz. İfademe dikkat edin; toprak satışı Türkiye’de 1935 yılından bu yana yapılıyor. Neye göre? Türkiye yurt dışında herhangi bir ülkede toprak alma hakkına sahipse o ülkenin vatandaşına da Türkiye’de arazi satar. Belirli bir ölçüsü var” dedi
Alandaki vatandaşlara yurt dışında evi olup olmadığını soran Erdoğan, bazılarının evi bulunduğunu söylemesi üzerine, “Atatürk döneminden itibaren bu tür satışlar var, her yıl. Bizden önce Sayın Bahçeli’nin ortağı olduğu hükümette, 8 bine yakın taşınmaz o dönemde satıldı” diye konuştu.