Erdoğan’ın evi yanıyordu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Üsküdar Burhaniye Mahallesi'ndeki evi yangın tehlikesi atlattı.

Çatıda çalışma yapan işçilerin sebep olduğu yangın nedeniyle itfaiye alarma geçerken, yangın işçiler ve binadaki vatandaşlar tarafından büyümeden söndürüldü.

Başbakan’ın evinde yangın olduğu ihbarı üzerine Üsküdar ve Çengelköy’den itfaiye ekipleri yola çıktı. Daha sonra gelen, yangının küçük çaplı olduğu yönündeki bilgi üzerine olay yerine sadece Üsküdar itfaiyesi sevk edildi. Yangın mahalline gelen Üsküdar İtfaiye ekibi de yangının söndürülmesi üzerine geri döndü.

Yangın nedeniyle Başbakan’ın evinin çevresinde güvenlik amacıyla bekleyen polis ekipleri de panik yaşadı. Başbakan’ın evinde yangın çıktığı haberi üzerine olay yerine giden basın mensuplarının Başbakan’ın evini görüntülemek istemesi bir polis memuru tarafından, “Herhangi bir olumsuz durum yok. Gerek yok.” denilerek engellendi.

Öte yandan, olaya tanık olan bir mahalle sakini, yangının çatıda çalışma yapan işçilerin yapmış olduğu pürmüz (gazocağı) ateşinden kaynaklandığını ileri sürdü. Mahalle sakini, “Başbakan’ın evinin çatısında izolasyon çalışması yapıyorlardı. Bu sırada yakmış oldukları ateşten yangın çıkmış. Kendileri yangını söndürmüşler. İtfaiye de geldi, tekrar geri döndü.” diye konuştu.