Erdoğan’a dövizli tepki yapacaktı

Ölen babasının maaşını alamadığını Başbakan Erdoğan'a dövizle duyurmak istedi.

Başbakan’ın korumaları dövizi vatandaştan alıp, kırdıktan sonra protokol çadırının altına attı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, beraberinde çok sayıda bakan ile birlikte öğle saatlerinde özel uçakla Erzurum’a geldi. Partisinin Erzurum 2. Olağan İl Kongresi’ne katılan Başbakan Erdoğan, daha sonra halka hitap etmek ve sinevizyon eşliğinde bazı açılışları gerçekleştirmek üzere İstasyon Meydanı’na geçti.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı açık hava mitingi öncesinde bir vatandaş, emekli sandığı üyesi olan ancak 8 ay önce ölen babasının maaşını almak istediğini belirten döviz açmak istedi.

Başbakanın korumalarından birisi sesini döviz yoluyla Başbakan’a duyurmak isteyen, vatandaşın elinden dövizini aldı. Koruma, Başbakan ve diğer davetlilerin oturduğu protokol çadırının arkasına kadar elinde taşıdığı dövizi burada kırıp, yırttıktan sonra protokol çadırının altına attı. Bu esnada basın mensubunun görüntü çektiğini fark eden koruma, diğer korumaları durumdan haberdar ederek, CİHAN muhabirini görüntü çektiği yerden uzaklaştırdı.

Başbakan’ın mitinginden sonra basın mensubunun, görüntülediği dövizde,”Sayın Başbakan, Babam 8 aydır öldüğü halde emekli sandığı tarafından maaş bağlanmamıştır, çok mağdur durumdayız” yazısı dikkat çekti.

Başbakanın konuşmasını yapıp, açılışları gerçekleştirdikten sonra alandan ayrılmasıyla birlikte bir grup partili kadın, protokolün çadırı ve konuşma platformunun çevresindeki çiçekleri talan etti.

Çiçekleri talan etmekte yarışan kadınlarından birisi, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, “Bunlar bakan çiçeği onun için aldım”diye konuştu.

Bu arada Başbakan’ın konuşmasını dinlemek için İstasyon Alanı’na gelen genç bir partili ise Başbakan Erdoğan’ın konuşması dinlemek için oturduğu kaldırım taşının üzerinde uyudu.Dinleyicilerin uyandırmadığı partili olduğu sanılan genç, daha sonra çevresindeki dinleyiciler tarafından uyandırıldı.