Erdoğan’dan Erzurum çıkarması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Erzurum Kongresi'ne katılmak ve çeşitli açılışlar yapmak üzere yarın Erzurum'a geliyor.

ANA uçağıyla Erzurum’a gelecek Erdoğan’a programlarda eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve Nazım Ekren eşlik edecek.

Erdoğan, ayağının tozuyla yapımı bu yıl tamamlanan yeni terminal binasının açılış kurdelasını kesecek. Erdoğan, daha sonra Cemal Gürsel Spor Salonu’nda yapılacak Ak Parti İl Kongresi’ne katılacak. Başbakan Erdoğan kongreden sonra, Erzurum Valiliği’ni ziyaret edecek. Erdoğan, ardından İstasyon Meydanı’na geçerek Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Aziziye, Mecidiye, İpekyolu Köprülü kavşakları ile İtfaiye Hizmet binası ve Katı Atık Tesisleri’nin yanısıra Havalanı Terminal Binası, Numune Hastanesi Ek binası, 2005 yılında yapımı tamamlanan 80 km’lik duble yol, TOKİ tarafından Yıldızkent’te yapılan 740 konut, Aşkale’de141 afet konutu ve Ilıca’da 240 konutun anahtar teslimi, Çat Devlet Hastanesi, Yenişehir İspir ve Tortum’de Gençlik Spor Genel Müdürülüğü tarafından yaptırılan spor salonları, Hacı Boydak Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Ilıca ve Aşkale Hükümet Konağı, Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü, AB-Milli Eğitim Bakanlığı okulları açılışı ve temel atma töreninini gerçekleştirecek.

Başbakan Erdoğan, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Ahmet Küçükler’den kentin sorunları hakkında bilgi alacak. Saat 18:00’de Erzurum programlarını bitirecek Erdoğan, Ana uçağıyla tekrar Ankara’ya hareket edecek.