Erdoğan’lar Ekinlik Adası’nda

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Balıkesir'in Marmara ilçesine bağlı Avşa beldesine bağlı Ekinlik Adası'na geldi.

Avşa Beldesi Belediye Başkanı Cevdet Çağlar ve Ekinlik muhtarı Zekai Baş tarafından karşılanan Erdoğan, buradan işadamı Remzi Gür’e ait villaya geçti.

Başbakan’ın gelişi dolayısıyla adada geniş güvenlik önlemleri alındı ve haberciler ev yakınlarına yaklaştırılmadı. Helikopterin inişi sırasında da habercilerin görüntü almasına engel olundu. Başbakan’ın helikopterle geldiği saatlerde işadamı Remzi Gür’e ait yat da adaya geldi ve yattan çok miktarda malzeme ve elbise indirildi.

Ekinlik Adası sakinleri ise Başbakan’dan adalarına liman yaptırmasını talep ediyorlar. Başbakan’ın adalarını ziyaret etmesinden memnun olan ada sakinleri ancak bu ziyaretlerin somut bir getirisi olmasını bekliyorlar. Liman olmaması nedeniyle kışın perişan olduklarını dile getiren köylüler ayrıca hastalarını taşımak için kışın helikopter çağırmak zorunda kaldıklarını belirtti. Balıkçılıkla geçinen ada halkı limansızlık dolayısıyla kışın bütün tekneleri limandan uzaklaştırmak zorunda kaldıklarını kaydetti.