Ergenekon çetesinin doçent imzalı iç savaş bildirisi

Doç. Dr. Sayın’ın Kemalist Türk Birliği üyelerine gönderdiği 10 maddelik ilginç bir bildiri ortaya çıktı.

Doç. Dr. Sayın’ın Kemalist Türk Birliği üyelerine gönderdiği 10 maddelik metinde ‘2010-2015 arası yapılması planlanan şeriat ihtilaline ve iç savaşa karşı TSK ile birlikte örgütlenme’ talimatı veriliyor

ERGENEKON terör örgütü ile bağlantısı olduğu iddia edilen Doç. Dr. Ümit Sayın’ın 14.02.2001 tarihinde ‘Kemalist Türk Birliği’ (KTB) mail grubu için ‘TSK’yı kullanarak iç savaş çıkartmayı amaçlayan illegal bildiri’ hazırladığı da ortaya çıktı. Olay şöyle gelişti: İstanbul Üniversitesi Rektörü Mesut Parlak, ‘internet üzerinden kendi aleyhinde mail attığı’ iddiasıyla Sayın’ı savcılığa şikayet etti. Bunun üzerine polis, Ümit Sayın’ın bilgisayarına incelenmek üzere el koydu.

MESUT PARLAK ŞİKAYETÇİ

SAYIN’IN bilgisayarında, sadece Mesut Parlak aleyhindeki mailler değil çok gizli bir yapılanma ile ilgili 3 bin 500 sayfa mail, MSN görüşmeleri ve kayıt bulundu. Ümit Sayın’ın bilgisayarında, TSK’yı kullanarak iç savaş çıkartmayı amaçlayan 14.02.2001 tarihinde yazdığı İllegal bildiriyi internet ortamında KTB mail gurubuna gönderdiği belirlendi. ‘Türkiye’nin geleceğini yeniden yapılanladırma’ amaçlı 10 maddelik bildiride, KTB’liler dışındaki tüm unsurlar neredeyse ‘Vatan haini’ olarak nitelendirmişti.

VAKTİ GELİNCE HESAP SORULACAK

‘KTB’NİN yasalarla korunan resmi tören Atatürkçülüğünü, NATO Atatürkçülüğünü, Kenan Evren’in ılımlı İslam Atatürkçülüğünü, MHP’nin ırkçılıkla ve ılımlı İslam’la birleştirdiği Atatürkçülüğü hiçbir zaman kabul etmeyeceği’ belirtilen bildiride kısa vadeli hedeflerin bazıları şöyle sıralanmış:

Türk halkını yurt içinde ve yurt dışındaki gerçekler konusunda bilgilendirmek.
Karşı Devrimin gelişmesinde büyük rol oynayan kişileri, grupları, devletleri, örgütleri ve de sahte Atatürkçüleri deşifre etmek, onların ülkeyi soktukları çıkmazdaki rollerini açıklamak; günü geldiğinde de bu gruplardan ve kişilerden hesap sormak!

Ankara’daki provokasyon bombası ‘güçlendirilmiş’ çıktı

ANKARA Terörle Mücadele polisinin geçtiğimiz Cumartesi günü Sıhhiye Meydanı’nda düzenlenen ‘Türbana Hayır’ mitinginden saatler önce bir caminin ayakkabı dolabında bularak etkisiz hale getirdiği el bombasının içeriği ile oynandığı belirlendi. Bombanın standart içeriğinde bulunan TNT adlı patlayıcıya ek olarak RDX isimli ateşlemeyi hızlandırıcı kimyasal madde ile dumansız barut ilave edildiği ortaya çıktı.

NORMAL el bombasına göre tahrip gücü en az iki katına çıkarılan el bombasının 5 metrekarelik bir alanda etkili olabileceği bununla birlikte 20-25 metre çapındaki alanda da şarapnel etkisi gösterebileceği aktarıldı. Binlerce kişinin miting alanında her metrekarede 2 kişinin bulunduğu kabul edildiğinde bombanın patlamasıyla en az 100 kişinin zarar göreceği ifade edildi.

ÖTE yandan üzerindeki seri numarası silinen MKE yapımı el bombasının Cumhuriyet Gazetesi’nin bombalanmasında ve Ümraniye Çakmak Mahallesi’nde ele geçirilen Oktay Yıldırım’a ait el bombalarıyla aynı türden olduğu belirtildi. Seri numaralarının tespiti için el bombası üzerine çeşitli kimyasal maddeler dökülerek elektron mikroskobu ile üzerinde incelemeler yapıldığı aktarıldı.