Ergin Ataman; ‘İyi bir başlangıç yapmak istiyoruz’

Euroleague'de Top 16'da mücadele eden Ülkerspor, E Grubu'nun ilk maçında bu akşam TSİ 21:45'de İtalya'nın Climamio Bologna takımı ile deplasmanda karşılaşacak.

ATAMAN: “CLİMAMİO’NUN TARAFTARLARI BASKETBOLU ÇOK İYİ BİLİYOR”

Euroleague’de Top 16’daki ilk maçına bu akşam çıkacak olan Ülkerspor’da antrenör Ergin Ataman grup maçlarına galbiyetle başlamak istediklerini belirterek, ” İlk iki maçımız deplasmanda oynayacağız. Bu iki maçı kazanabilirsek Top 16’ya iyi bir başlangıç yapmış oluruz. Climamio Bologna, Euroleague’in geleneksel ve başarılı takımlarından biri. Taraftarları ise basketbolu Avrupa’nın birçok takımının taraftarlarından çok daha iyi biliyor. Bu sayede rakip takımı nasıl baskı altında tutabileceklerini de çok iyi biliyorlar. Ancak bizim de bu tip baskılara alışık, tecrübeli oyuncularımız var. Climamio çok iyi bir takım ve gün geçtikçe daha iyiye gidiyorlar. Bizim için en önemli şey grup maçlarımıza galibiyetle başlamak. Maça iyi bir başlangıç yaparak direncimizi 40 dakika boyunca sürdürmek istiyoruz. Kazanmak için herşeyimizi sahaya yansıtacağız. İtalya’da Climamio karşısında özel birşeyler yapabileceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Ülkerspor’ın forveti Mirsat Türkcan ise grup maçları sonunda dinlendiklerini ve daha büyük maçlar için hazır olduklarını söyleyerek, ” Bütün hedefimiz Final Four üzerine kurulu. Ancak Final Four’a kalabilmek için önümüzde 6 maçımız var. Grup maçlarından kendi adımıza önemli dersler çıkardık. Climamio karşısında çok dikkatli olmalıyız çünkü özellikle kendi evlerinde çok tehlikeliler. Eğer maç boyunca hırsımız ve isteğimizi sahaya yansıtabilirsek, İtalya’dan iyi bir sonuçla dönebileceğimize inanıyorum ” diye konuştu.