Ergin Ataman; ‘Şansımızı zorlayacağız’

Ergin Ataman; 'Şansımızı zorlayacağız'

Euroleague Top 16’da dün akşam büyük bir mücadeleye sahne olan karşılaşmada Real Madrid’e 71-69 mağlup olan Ülkerspor’da antrenör Ergin Ataman kalan maçlarında şanslarını son ana kadar zorlayacaklarını ve ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını söyledi.

Euroleague Top 16’da E Grubu’nda mücadele eden ve oynadığı 3 karşılaşmada galibiyet alamayan Ülkerspor, dün akşam Real Madrid’e son saniyelerde yaptığı hatalar ile 69-71 mağlup oldu.

Antrenör Ergin Ataman karşılaşmaya iyi başladıklarını söylerken, ” Maça iyi başladık. Ancak Real Madrid çok deneyimli ve çok güçlü bir takım. Tempomuza ayak uydurarak, oyuna da hemen ortak oldular. Özellikle son periyot elimizden gelen herşeyi yaptık. Büyük bir mücadele verdk ve maçı da lehimize çevirmesin bildik. Son saniyelerde maçı bile kazanabilirdik. Sonuçta mağlup olduk ancak bundan sonraki maçlarımızda yapabileceğimiz herşeyi yaparak, üst tura yükselmek için şansımızı sonuna kadar zorlayacağız” şeklinde konuştu.

Ülkerspor’lu oyuncu Ömer Onan ise karşılaşmayı kazanamadıkları için çok üzgün olduklarını söylerken, ” Kazanabileceğimiz bir maçı kaybettik. Maça iyi başladık ancak yaptığımız savunma hataları nedeniyle üstünlüğün rakibimize geçmesine izin verdik. Son periyot büyük bir mücadele verdik. Ama bu basketbol ve sadece bir takım kazanıyor. Üst tur için büyük bir avantaj kaybettik ” dedi.