Ergin Saygun hakkında şok iddialar

Darbe Planı'nın hayata geçirilmesinde adı geçen 1'nci Ordu eski Komutanı Emekli Orgeneral Ergin Saygun.

"MİLLETE KOMPLO" VE SAYGUN

İddiaya göre, Millete Komplo kurmayı emreden planın, dikkat çekici bağlantılarında Birinci Ordu Eski Komutanı Emekli Orgeneral Ergin Saygun'un adı geçiyor.

MEÇHUL SUBAY DEŞİFRE ETTİ

Türkiye, vatandaşı hedef tahtasına oturtan kirli oyunu, Ergenekon sanığı Serdar Öztürk'ten ele geçirilen belgeyle duydu. Ardından da, planın orijinali, bir ihbar mektubuyla savcılara ulaştı. Mektup, Kurmay Albay Dursun Çiçek imzalı darbe planın perde arkasını deşifre etti. Meçhul subay Karargah'ta yaşanan delil temizliği sürecini ayrıntılarıyla anlattı.

IFrame
O mektup, Erzincan Ergenekon'u hakkında hazırlanan iddianameye konuldu. Çünkü, 4 Mayıs'ta ilk duruşması yapılacak dava "Millete Komplo Planı Erzincan'da hayata geçirildi" iddiası üzerine kurulu. Hem iddianamede hem de mektupta Saygun ile ilgili çok ciddi suçlamalar var…

"SAYGUN VE ÇİÇEK DARBE TOPLANTISINA KATILDI"

İddialar maddi deliller ve gizli tanık ifadeleri ile destekleniyor. Gizli tanıklar, 3. Ordu Komutanlığı'nda seminer adı altında darbe toplantısı yapıldığını ve Dursun Çiçek'le birlikte Ergin Saygun'un da katıldığını anlattılar.

"SAYGUN ÖZEL SEKRETERİ İMHA EKİBİNDE"

Millete Komplo Belgesi'nin orijinalini savcılara gönderen subayın mektubu 6 No'lu klasörde. Cuntayı ifşa eden meçhul subay, savcılara Karargah'taki darbe temizliğinin Saygun'un özel sekreteri nezaretinde gerçekleştiğini anlattı…

Mektupta imha işlemine katıldığı iddia edilen diğer isimlerde var.

Genelkurmay Başkanlığı, Millete Komplo kurmayı emreden belgenin gerçekliğini gösteren bazı delillerin elde edildiğini açıklamıştı… Askeri Savcılık şimdi Çiçek hakkında soruşturma yürütüyor. Ergin Saygun'un da aralarında olduğu bazı isimlerle ilgili soruşturma açılıp açılmayacağını zaman gösterecek….