Erik Gerets’i göndermeliydik

Adnan Polat, iki haftada kaybedilen 5 puanın faturasını Gerets’e kesti, “Sevginin olmadığı yerde başarı zor” dedi

Peşpeşe gelen puan kayıpları ile büyük avantaj kaybettiklerini kabul eden Adnan Polat, “Yine de sezon sonuna kadar mücadelemizi sürdürecek ve en iyi neticeyi almaya çalışacağız. Rakiplerimiz de bizim gibi puan kaybedebilir. Yılmadan kalan maçlarımızı, özellikle de derbileri kazanmamız gerekiyor. Gerets elindeki malzemeyi doğru kullanırsa bu gerçekleşir” dedi.

SEVGİNİN KALMADIĞI YER

Belçikalı teknik adamın devre arasında gönderilmesi gerektiğini şimdi daha iyi anladığını belirten Polat, “Sevginin kalmadığı yerde başarıyı yakalamak çok zor” dedi. Polat, Florya’da kaybolan sevgi ortamını yeniden kurmak için çaba harcadıklarını da belirterek, “Bunun için futbolcularımızla sürekli konuşuyoruz” şeklinde konuştu.

İKİDİR FENER’İ AYAĞA KALDIRIYORUZ

Adnan Polat’ı en çok üzen olay ise şampiyonluk yarışındaki en büyük rakipleri Fenerbahçe’yi adeta ayağa kaldırmaları. Fenerbahçe’nin önceki hafta paniğe girdiğinde Gaziantep’e yenildiklerini, UEFA Kupası’ndan elenmelerinin hemen ardından da Denizlispor’la berabere kaldıklarını hatırlatan Polat, “Bizim başarısızlıklarımız onların ilacı oldu” dedi.

ASLAN’DA MORAL SIFIR

Denizli’yle 1-1 berabere kalarak şampiyonluk yarışındayara alan G.Saray, kupada Erciyesspor ile salı günü yapacağı çeyrek final rövanş maçı hazırlıklarına moralsiz başladı. Maçta oynayanlar düz koşu yaparken yedekler çift kale oynadı. Sakatlanan Ayhan, idmanı yarım bıraktı. Koşu sırasında antrenmanı izleyen minik bir taraftar, Denizli’ye golü atan Hasan Şaş’a ‘’Hasan ağabey nasıl attın o golü’’ derken, tecrübeli oyuncu ‘’Sorma, tesadüftü’’ şeklinde esprili bir yanıt verdi. Bu arada İnamoto, İstanbul BŞ. Bld.’nin düzenlediği yetiştirme yurtlarındaki çocuklara yönelik “Bizim çocuklarımız Spor Şöleni’ne” katıldı.

UEFA’DA BORÇ DOSYASI BiTTi

Mali açıdan kulüp personel maaşları ve futbolcu transfer taksitlerini ödeyebilir duruma geldiklerini belirten Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, UEFA’da da borç dosyalarının bittiğini söyledi. Artık UEFA’da borç dosyalarının olmadığını kaydeden Canaydın, ‘’ M’Penza, Spehar, Lukunku, Hagi, Popescu, Taffarel bitti. Geldiğimizde transfer yapma yasağımız dahi vardı. Bir tek alacak davamız var, o da 15 Mart’ta CAS’ta başlayacak Ribery davası’’ dedi.

YÖNETiM iBRA EDiLDi

Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda, Canaydın yönetimi ibra edilirken kulübün 31 Aralık 2006 tarihi itibariyle borcunun 252 milyon 96 bin 964 YTL olduğu açıklandı. Faaliyet raporu kitabında yer alan bilgiye göre, kulübün alacağının ise 61 milyon 970 bin 741 YTL olduğu belirtilirken, borç-alacak farkının 190 milyon 126 bin 223 YTL olduğu kaydedildi. Galatasaray’ın bugün itirabiyle bankalara toplam 79 milyon 771 bin 155 YTL borcunun olduğu belirtildi.