Erkan Mumcu; ‘Biz görmekte geç kaldık’

Başbakan Erdoğan'ın Mersin'de kendisini protesto eden bir vatandaşa karşı olan üslubunu değerlendiren Anavatan Partisi Genel başkanı Erkan Mumcu, "Biz görmekte geç kaldık ama milletimiz daha çabuk görür inşallah" dedi.

Başbakan Erdoğan’ın dün Mersin’de bağırarak kendisini protesto eden bir vatandaşı azarlamasını ve takındığı üslubu değerlendiren Mumcu, “Milletimiz bazı gerçekleri kendi görsün. Biz söyleyince değeri kalmıyor. Biz bazı gerçekleri görmekte geç kaldık ama milletimiz daha çabuk görür inşallah” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın Mersin’de yaptığı konuşma sırasında Danıştay’ın başörtüsü kararıyla ilgili olarak söylediği “Özgürlüklerin egemen olduğu bir ülkenin başbakanı olarak ben bunu kınıyorum” sözlerini hatırlatan Mumcu şunları söyledi: “Ben hayatımda bu kadar çelişkili, bu kadar boşuna söylenmiş ve bu kadar sahte bir söz duymadım. Bir taraftan yapmanız gereken düzenlemeleri yapmayacaksınız, bir taraftan 360 sandalyeyle bulunduğunuz parlamentoda sizsiz hiçbir şey olmayacak, diğer taraftan mahkeme kararlarını sanki muhalefetteymiş gibi eleştireceksiniz. Türkiye’de bir taraftan özgürlükler alanı vahşi bir şekilde daraltılsın diğer taraftan başbakan ülkesini özgürlükler ülkesi diye ilan etsin. Benim buna söyleyeceğim yazıklar olsun.”

Mumcu konuşmasının ardından, töreni izlemek üzere salona girdi. Törende, Kültür Bakanlığı Tasavvuf Musikisi korosu ve Hacı Bektaş Semah ekibi gösteriler yaptı. Törenin ardından izleyicilere aşure dağıtıldı.