Erkan Mumcu; ‘Galataport’u kurtardık’

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Galataport ihalesi dosyasının Özelleştirme İdaresi'ne iade edilmesini olumlu karşıladı.

Anavatan Partisi grup toplantısında konuşan Mumcu, Galataport ihalesinin iade edileceğini önceden söylediklerini belirterek, Galataport ihalesinin Özelleştirme İdaresi’ne iadesi konusunda Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’i kutladığını belirtti. Mumcu, Bakan Şener’in duyarlı tutumu sonucu konunun bu noktaya geldiğini ifade ederek, mahkeme kararının hükümete can simidi gibi yetiştiğini savundu.
Hükümetin, mahkeme kararını yerine getirmek için değil, kendi içinde bir çatlağa meydan vermemek için dosyalı iade ettiğini ileri süren Mumcu, şöyle konuştu: “Şu ana kadar devam eden hukuksuzluklar zinciri, en azından teşebbüs safhasında kalmış bile olsa bir suçu ortaya çıkarmıştır. Fakat yanlışın, zararın neresinden dönülürse kardır. Sayın Şener’i duyarlı ve namuslu tutumu dolayısıyla kutluyorum, kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Şener’in bu tutumunun, kabinedeki diğer arkadaşlarına ve tabi ki Başbakan’a örnek olmasını diliyorum. Mahkeme kararı hükümeti önemli bir suçtan alıkoydu. Galataport’u kurtardık diyebilirim, ama olan Kuşadası’na, olan Tüpraş’ın 14.7’sine oldu.”
Erken seçim tartışmalarının Türkiye’ye yararı olmadığını vurgulayan Mumcu, mal varlığını da tek tek açıkladı. Mumcu, siyasete atıldığı dönemden bu yana ancak bazı mallarını satarak geçinebildiğini kaydetti.