Erkan Mumcu söz orucunu bozacak!

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, Noterler Birliği İlköğretim Okulu'nda oyunu kullandı.

Partisinin seçime katılmamasından ötürü çok üzgün olduğunu belirten Mumcu, “Seçim sonuçlanıncaya kadar söz orucundayım. Bu akşam beş itibariyle iftarımı açarım. Yani söz orucu biter.” dedi.

Anavatan Partisi(ANAVATAN) Genel Başkanı Erkan Mumcu, eşi Işın Mumcu ve oğlu ile birlikte Noterler İlköğretim Okulu’nda saat 11.15’de 4399 Sayılı Sandık’ta oyunu kullandı. Oyunu veren Mumcu’nun işaret parmağına da seçim mürekkebi sürüldü.

Mumcu, oy verme işleminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “Seçimler hayırlı olsun” diyen Mumcu, seçimlerin Türkiye’de dengeleri değiştirecek bir sonuç yaratmayacağını söyledi. Mumcu, “Ülkenin istikametini değiştirecek sonuç yaratmayacaktır. Görülen o ki, Türkiye’nin banka özelleştirmeleri, enerji özelleştirmeleri, hipermarket zinciri özelleştirmeleri, medyada yabancı sermaye sınırının kaldırılmasıyla beklediği, gelecek olan 120 milyar dolar daha yabancı sermaye vardır. Bu aşağı yukarı 4 yıllık cari açığı finanse etmeye yetecek bir rakamdır. Türkiye’nin pazar olarak satın alınması süreci bitmeden anlaşılan o ki, Türkiye de siyasi dengeler değişmeyecektir. ” diye konuştu.

Mumcu, “ANAVATAN seçime katılmadı. Sizin tercihiniz ne yönde oldu?” şeklindeki bir soru üzerine ise, “Çok üzgünüm. Hislerimi tarif etmem mümkün değil. Ama biliyorsunuz seçim sonuçlanıncaya kadar söz orucu tutacağımı söylemiştim. Bu akşam 17.00 itibariyle ben iftarı açarım. Yani söz orucu biter. Önümüzdeki günler içinde geride bıraktığımız sürecin bütün hakikati ortaya çıkacaktır. Herkesle canlı yayında, isteyen herkesin katılacağı, her istenilen sorunun sorulabileceği bir muhasebe yapılacaktır. Ben 1 ay bu sürece gölge düşürmemek adına sustum. Hakkımda asla affetmeyeceğim (ne dünya da ne ahirette) dedikodular çıkartıldı. Sustum. Hakikaten sabır denilen şeyi iliklerime kadar hissettim. Yarın ola hayrola. Mevla görelim ne eyler ne eylerse güzel eyler.” dedi.