Erkan Mumcu’ya yakınlığı ile bilinen Özyalvaç gazetesinin camları kırıldı

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde yayımlanan ve Anavatan Partisi lideri Erkan Mumcu'ya yakınlığıyla bilinen Özyalvaç gazetesinin camları kırıldı.

Yalvaç’ta 38 yıldır yayın hayatını sürdüren Özyalvaç gazetesi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin saldırısına uğradı. Kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlandığı öğrenilen Özyalvaç gazetesi Anavatan Parti Genel Başkanı Erkan Mumcu’ya yakınlığıyla biliniyor. Dün gece yarısı meydana gelen olayda, gazetenin bütün camlarının tamamı kırıldı.

Saldırı Isparta’da olduğu kadar Anavatan Partisi’nde de büyük yankı oluştururken, olayı haber alan Anavatan Partisi Genel Başkanı Mumcu’nun gazeteyi arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiği öğrenildi. Mumcu, “Saldırının benimle ilgisi olup olmadığını araştırıyorum. Konunun yakından takipçisi olacağım. Basına yapılan bu çirkin saldırı hiç tasvip edici değil.” dedi.

Özyalvaç gazetesi sahibi Rusen Özgür, “Yalvaç’a hizmet yolunda başımıza gelen bu olay ilk değildi. Biliyoruz ki, son da olmayacak. Ama bildiğimiz yoldan asla dönmeyeceğiz.” diyerek saldırıların kendilerini korkutamayacağını söyledi.

Polis, gazeteye yapılan saldırıyla ilgili soruşturmaya başladı.

Yalvaç Kaymakamı Nevzat Taşdan ve Yalvaç Emniyet Müdürü Hasan Can, gazete bürosunda inceleme yaparak geçmiş olsun dileklerini iletti. Olayı haber alan sivil toplum kuruluşu yöneticileri, parti yöneticileri, okuyucular ve vatandaşlar saldırıyı tepkiyle karşılarken gazeteye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.