Erkek arkadaşından ayrıldı nehre atladı

Adana'da genç bir kız 2,5 yıldır ayrı yaşadığı erkek arkadaşından ayrılmak istediği söyledikten sonra, Seyhan Nehri'ne atlayarak intihar etmek istedi.

Alınan bilgiye olay, D-400 Karayolu üzerinde bulunan Girne Köprüsü üzerinde meydana geldi. Beyhan Diren (18) adlı genç bir kız, 2,5 yıldır görüşmediği Ümit N. adlı erkek arkadaşıyla birlikte bir kafede görüştü.

Burada genç kızın ayrılalım teklifine erkek arkadaşı olumsuz cevap verdi. Bunun üzerine kavga eden sevgililer kafeden tartışarak ayrıldı.

Lise mezunu ve Kenan Evren Bulvarı’nda bir alış veriş merkezinde kasiyer olarak çalıştığı öğrenilen Beyhan Diren, uzun süredir arkadaşlık kurduğu Ümit N.’den ayrılmak istediğini açıkladıktan sonra Girne Köprüsü üzerine geldi.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre ‘Elveda hayat, artık yaşamanın bir anlamı yok’ diyen genç kız kendini Seyhan Nehri’nin sularına bıraktı.

Bu arada köprü üzerinden geçen bir minibüste kendini suya atan genç kızı gören Emin Altuğ (19) minibüsü durdurarak kurtarmak istedi. Ardından genç kızı kurtarmak için suya atlayan Altuğ, Beyhan Diren’i köprünün çıkış kısmında sırtından tutarak suyun kenarına kadar taşıdı.

Olay yerine gelen polis ve vatandaşların yardımıyla ayıltılmaya çalışılan Diren, 112 ambulans ekiplerinin de olay yerindeki müdahalesiyle gözlerini açabildi. Film sahnelerini aratmayan olayda genç kız sedye üzerinde ambulansa taşınarak tedavi edilmek üzere Çukurova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Diren’in hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

Bu arada genç kızın hayatını kurtaran Emin Altuğ ise “Minibüste oturuyordum pencere kenarındaydım. Köprünün üzerinde genç kızın atladığını gördüm. Ardından aracı durdurdum ve ben de suya atladım. Yaşadığı için çok sevindim, neden atladığını bilmiyorum ama benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı” dedi.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.