Erkek kuaförleri nöbete başlıyor

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, 6 Nisan'dan itibaren pazar günleri tatil yapacak olan erkek kuaförleri 'nöbetçi berber' uygulamasına başlıyor.

Bursa’nın Mudanya ilçesinde, 6 Nisan’dan itibaren pazar günleri tatil yapacak olan erkek kuaförleri ‘nöbetçi berber’ uygulamasına başlıyor.

Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta, nöbetçi berber uygulamasını esnafların isteği doğrultusunda hayata geçirdiklerini söyledi. Daha önce hafta sonu tatili için Mudanya Belediye Meclisi’ne başvuru yaptıklarını hatırlatan Usta, yerel yönetimin bu konuda kararı esnafa bıraktığını ve Esnaf Odası’nın, genel kuruldan alınacak kararla uygulama yapabileceklerini belirtmesi üzerine, konuyu geçtiğimiz ocak ayında gerçekleşen olağan genel kurulda esnafların oy çokluğuyla kabul ettiğini kaydetti. Berber esnafların pazar günleri dinlenmesine fırsat sağlayacak nöbetçi berber uygulaması için Mudanya merkezde iki, Güzelyalı Mahallesi’nde iki esnafın hizmet vereceğini belirten Usta, denetimlerin Mudanya Belediyesi’nde olacağını belirtti.