Erkekliğiyle dalga geçince kaçırmış

Denizli'de, elini ve ayaklarını bağlayııp ağzını bantladığı Azeri uyruklu 48 yaşındaki Atay Akhanım Sahibova'yı otomobilinin bagajında kaçırmaya çalışırken yakalanan 34 yaşındaki Mehmet Çetin tutuklandı.

Mehmet Çetin, ifadesinde, Sahibova’yı erkekliği ile dalga geçtiği için kaçırdığını ileri sürüldü.

Denizli- Ankara Karayolu Dokuzkavak Köprülü Kavşağı’ndaki bir benzin istasyonun dün öğle saatlerinde yönetimindeki 20 FL 458 plakalı otomobiliyle gelen Mehmet Çetin, pompaya yanaşarak benzin almak istemişti. Görevli, arabanın bağajından sesler geldiğini fark edince şüphelenince Mehmet Çetin aracına binip benzin istasyonundan uzaklaşmıştı. Görevlinin ihbarı üzerine harekete geçen polis, kısa süre sonra otomobili durdurup, Mehmet Çetin’i gözaltına almış, bagajda yapılan arama ise el ve ayakları bağlanıp, ağzı bantlanarak kaçırıldığı belirlenen yarı baygın haldeki Azeri Atay Akhanım Sahibova bulunmuştu.

Sahibova, kaldırıldığı Denizli Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından bugün taburcu edildi. Sahibova, polise verdiği ifadede hayat kadını olduğunu belirterek, “Mehmet Çetin. ile önceden tanışıyoruz. Olay günü, konuşmak için kendisiyle buluştum. 1200 Evler Mahallesi’ndeki ormanlık alana gittik. Orada beni bıçakla tenhdit edip, tevacüz etti. Daha sonra, polise gitmemden korkup, `Seni yakarak öldüreceğim’ deyip, beni bayılttı. Kendime geldiğimde, el ve ayaklarım bağlanıp, ağzım bantlanmış halde bir otomobil bagajındaydım” dediği öğrenildi.

`ÇIRILÇIPLAK SOYUP BIRAKACAKTIM’

Zanlı Mehmet Çetin ise ifadesinde, Sahibova’yı erkekliği ile dalga geçtiği için kaçırdığını iddia ederek, “Ona ders vermek için çırılçıplak soyup, ormanlık alanda bırakmayı düşünüyordum” dedi. Mehmet Çetin, işlemlerini ardından `cinayete teşebbüs’, `cinsel saldırı’ ve “adam kaçırma” suçlamasıyla sevk edildiği adliyede tutuklandı.