Erkekten ‘DADI’ olur mu?

Türkiye'de bir ilk!!! Televizyon izleyicisi yeni bir programla daha buluşmaya hazırlanıyor.

“ERKEK DADI ARANIYOR”da, erkek dadı adayları hem çocuklara bakan en iyi dadı olabilmek için yarışacaklar, hem de ailesel sorumluluk üstlenerek, çocuk eğitiminde erkeklerin de çok önemli görevler üstlendiğini ortaya koyacaklar. Öğretirken eğitecek, eğitirken eğlendirecek, kimi zaman çocukların yaramazlıklarından çılgına dönecek, kimi zaman da çocukları yola getirecekler. Erkek dadı, çocuklara yemek hazırlayıp yedirecek, onları öğle uykusuna yatıracak, özel görevler vererek çocuklara eğitici aktiviteler yaptıracak, paylaşımcılığı öğretecek, dışarıda çocukları zaptetmeye çalışacak.

Kısacası a’dan z’ye çocuklara tam bir dadılık yapacak. “ERKEK DADI ARANIYOR”da yuva çağında 5 çocuk her gün bir erkek dadı gözetiminde bakılacaklar. Haftanın 4 günü 4 farklı dadı çocuklara bakan en iyi dadı olabilmek için ellerinden geleni yapacaklar. 5 çocuğun annelerinden oluşan jüri, dadıların performansını değerlendirerek “en iyi dadıyı” seçecekler. O hafta en iyi dadı seçilen aday, 5000 ytl ödülün sahibi olacak.

Çocuklar ve dadının tüm günü yuva ortamına uygun olarak hazırlanmış bir odada, yuva eşyaları, çocukarın ihtiyaçlarının karşılanacağı her türlü materyalin yer alacağı bir anaokulu havası verilecek yerde çekilecek. Çocukların hem eğitimine hem de eğlenmesine yardımcı olacak her türlü materyal olacak. Oyuncaklar, yuvanın eşyaları, özel görevlerde kullanılacak malzemeler modern bir anaokuluyla bire bir yuvade yer alacak. Dadı ve çocukların tüm günü ve yaptıkları bütün faaliyetler kayıt edilip, yayına verilecek.

Haftaiçi her gün yayınlanacak olan yayında Ebru Akel’in sunuculuğunda her bir dadının çocuklarla yaptığı çalışmalar ekranlara getirilecek. Dadı ve çocukların vtr’lerini yayında seyreden anneler ve izleyiciler, dadının çocuklara nasıl baktığını tüm detaylarıyla izleyecekler. Haftanın 4 günü 4 farklı dadının görüntülerinin izlenmesinin ardından, haftanın son günü çocukların anneleri çocuklarına en iyi bakan dadıyı seçecek.