Erken Seçim Yok.

Başbakan Erdoğan: AK Parti'nin planında erken seçim yok. Bunu istemek ihanettir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de erken seçim tartışmaları oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, “Ekonomideki gelişmeleri görmek istemeyenler var. Bunlar erken seçim havası estirmeye çalışanlardır. AK Parti’nin planında erken seçim yoktur. Ben bunu bir ihanet olarak görüyorum” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin 2005 yılı son yönetim kurulu toplantısına katıldı. Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, 3 yıllık sürede ekonomide gelinen olumlu gelişmelere değinerek, ekonomi alanında yapılan en önemli gelişmelerden birisinin de Türk Lirası’ndan 6 sıfır atılması olduğunu belirtti. Erdoğan, iktidara geldikleri günden bu yana yatırımcının işini koloylaştırmak için ne gerekiyorsa yaptıklarını söyledi.

Küresel sermayede 50 yılda yapılamayanları 3 yılda yaptıklarını dile getiren Başbakan Erdoğan, bazı çevrelerin Türkiye’yi eski günlere döndürmek istediğini belirterek, “Türkiye’nin eski demode tartışma alanlarna çekilmesine izin vermeyeceğiz. Kimse bizi sanal ortamlara çekmeye çalışmasın. Sanal ortamlara çekilmeyeceğiz” dedi.

Ekonomide yaşanan olumlu gelişmelerin bir kanıtının da iktidarları döneminde fona devredilen hiç bir banka olmaması olduğunu kaydeden Erdoğan, devlet bankalarının, özel bankaların kar ettiğini, dar gelirli vatandaşlara konut kredisi, otomobil kredisi, tüketici kredisi verdiklerini dile getirdi. İlk defa çok yıllık bütçe hazırlandığına işaret eden Erdoğan, kendilerinden öncekilerin 1 yıllık bütçe bile hazırlayamadıklarını söyledi.