Erkilet’in nüfusu yüzde 60 arttı

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Erkilet'in Kocasinan'a bağlandıktan sonra coşarak kendini aştığını sadece nüfusunun yüzde 60'dan fazla arttığını söyledi.

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Erkilet’in Kocasinan’a bağlandıktan sonra coşarak kendini aştığını sadece nüfusunun yüzde 60’dan fazla arttığını söyledi.

29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimleriyle Erkilet Beldesi’nin Kocasinan Belediyesi’ne mahalle olarak bağlandığını hatırlatan Başkan Bekir Yıldız, “Erkilet’in Kocasinan Belediyesi’ne bağlanma kararı öncesi kaygı duyan kesimler 2009 yılı sonu bile gelmeden Erkilet’e sunulan hizmetleri görünce rahatladı. Belediyemizin hizmetleri ve çalışmalarıyla Erkilet önemli yaşanabilir, hayatı kolay bir cazibe merkezi haline geldi” dedi.

Özellikle yapılan imar çalışmalarıyla yoğun bir hareketlilik yaşandığının altını çizen Başkan Bekir Yıldız,” 29 Mart 2009’da 15 bin civarında olan nüfus bugün 25 bine ulaştı. Bu rakam yüzde 60’dan fazla bir artışı ifade ediyor. Daha önce mütevazi bir belediyeyle kendini idare etmeye çalışan Erkilet’e, Kocasinan Belediyesi’nin gücüne kavuştuktan sonra sadece 2009 yılı içinde acil ihtiyaçları için 25 milyon liralık asfalt yaptık. Diğer hizmetlerle ilgili yatırımlarımızın oranı yüzde 90’ı geçti. Erkilet Kocasinan’la coştu, kendini aştı.” diye konuştu.

Başkan Bekir Yıldız, Kuzey Çevreyolu, Nuh Naci Yazgan ve Abdullah Gül Üniversitesi, Bölge Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Mobilya Kent, Yeni Şehir Hali, Yeni Gar, Yamula Barajı gibi çok büyük ölçekli yatırımların da Kocasinan Bölgesi’nde yer almasının Erkilet’i gözde bir yerleşim merkezi haline getirdiğini vurguladı. Başkan Bekir Yıldız,” Erkilet, Kocasinan Belediyesi sınırlarına katıldıktan sonra şehir merkezine de çok yakın olması nedeniyle tercih edilen bir bölge haline geldi. Çok kaliteli imar karakteri oluşturduk. Hizmetlerimiz de ihtiyaç duyulan bölgelere çok süratli biçimde ulaştırılınca Erkilet çok farklı bir gelişim yaşamaya başladı. Erkiletteki gelişim, değişim ve yenilenme her geçen gün ivmesini artırarak devam ediyor. Erkilet Kocasinan’la kendini aştı. Bu gelişim daha üst boyutlara ulaşacak.” müjdesiyle sözlerini bitirdi.