Erkul Koleji yaklaşık 4 bin kişiye aşure dağıttı

Koceli'nde faaliyet gösteren Özel Erkul Eğitim Kurumları, yaklaşık 4 bin kişiye aşure dağıttı.

Koceli’nde faaliyet gösteren Özel Erkul Eğitim Kurumları, yaklaşık 4 bin kişiye aşure dağıttı.

    Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen aşure dağıtımı etkinliği İzmit Belediyesi önünde yapıldı. Etkinliğe, İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Erkul Eğitim Kurumları Genel Müdürü Aytekin Özçelik de katıldı.

    Özçelik, etkinlikte yaptığı konuşmada, Muharrem ayının önemine değinerek, “Aşure günü birçok peygamberin hayatında olumlu ve önemli olaylar meydana getirmiştir. Bizler de Erkul ailesi olarak bu güzel günü bir şekilde değerlendirmek istedik.” dedi.

    İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise önemli günlerin derin anlamlar ifade ettiğini ve herkesin bunu yaşamında hissetmesi gerektiğini söyledi. Doğan, bu günleri vesile ederek etkinliklerin düzenlendiğini belirterek, şöyle devam etti: “Bu etkinlikler şehrin değişik yerlerinden yapılıyor. Burada da bugün Erkul tarafından güzel organizasyon yapıldı.”

    Doğan, Erkul Eğitim Kurumları’nı överek, “Erkul bir marka, hem bilim anlamında, ders anlamında çocuklarımızı yetiştirirken, özellikle sosyal hayata güçlü bireyler, donanımlı bireyler olarak çıkmasını sağlıyor. Bu önemli özellik.” diye konuştu.

    Konuşmaların ardından Kaymak, Doğan ve Özçelik bazı vatandaşlara aşure dağıttı. Protokol dağıtım ardından aşure alarak yedi. Etkinlik kapsamında yaklaşık 4 bin kişiye aşure dağıtıldığı öğrenildi.