Erol Köse’nin taciz davası tıkandı

Erol Köse ile kendisine telefon mesajlarıyla cinsel tacizde bulunduğunu öne süren şarkıcı Coşkun, konuyla ilgili açılan dava kapsamında duruşmaya zorla getirilecek.

Bağcılar 2. Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanık Erol Köse ile şikayetçi Burçin Coşkun katılmadı. Bunun üzerine Burçin Coşkun’un, ”Çok küçük yaşta, hayat tecrübeleri yeterince gelişmemiş olduğu bir dönemde imzaladığını” söylediği sözleşmenin Erol Köse’den istenmesini kararlaştıran hakim, sanık Erol Köse ve şikayetçi Burçin Coşkun’un gelecek celse mahkemeye zorla getirilmelerine karar vererek duruşmayı erteledi.

Coşkun’un şikayeti üzerine Bağcılar Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, müzik yapımcısı ve prodüktör Köse’nin işi gereği bir süre birlikte çalıştığı Coşkun’a gönderdiği telefon mesajlarına yer veriliyor.

Erol Köse’nin savunmasında, söz konusu mesajları Burçin Coşkun’un mesajlarına tepki olarak yazdığını, ”asıl kendisinin Coşkun tarafından atılan mesajlarla mağdur olduğunu” ifade ettiği kaydedilen iddianamede, Köse’nin, kendisine atılan mesajların içeriği hakkında GSM şirketine yazı yazılmasını istediği belirtiliyor.

İlgili şirketle yapılan yazışmaya verilen cevapta, ”kısa mesaj (SMS) içeriklerine ilişkin kayıt tutulmadığının” belirtildiği dile getirilen iddianamede, Köse’nin TCK’nın 105/1 ve 43. maddeleri gereğince ”cinsel amaçlı taciz” suçlamasına ilişkin 3 ay ile 2 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

Bu arada, Erol Köse’nin cep telefonuna ”cinsel taciz”, ”onur, şeref ve saygınlığı rencide edecek” nitelikte ifadeler yer alan mesajlar gönderdiği gerekçesiyle Burçin Coşkun’un Köse aleyhine açtığı 50 bin YTL manevi tazminat istemli davanın da Bağcılar 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde sürdüğü öğrenildi.