‘Erteleme en çok bize yaradı’

Gaziantepspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, Sivasspor maçının ertelenmesi ile kazanılan bir haftalık arayı yoğun bir hazırlık dönemi geçirerek değerlendireceklerini söyledi.

Çok hassas ve zorlu bir dönemden geçen Gaziantepspor’un zamana ihtiyacı olduğunu belirten Kalpar, ”As futbolcumuz Tarık El Taib milli maç nedeniyle ülkesinde bulunuyor. Ayrıca, yine golcü futbolcumuz Lazarov da sakat. Bu futbolcuların takımdaki yerlerini alması bakımından, bir hafta zaman kazanmış olmamız bizim için olumlu bir gelişme” diye konuştu.

Mutlak galibiyet için hazırlandıkları Samsunspor karşısında iyi mücadele etmelerine karşın sahadan yenik ayrıldıklarını dile getiren Kalpar, ”Zorlu maça eksiklerimiz olmasına karşın mutlak galibiyet için hazırlanmıştık. Sahada da futbolcuların iyi mücadele etmelerine karşın, sonuca gitmeyi başaramadık. Bu maçı telafi etmek zorunda olduğumuzu biliyoruz. Lige verilen arayı, bu düşünce ile değerlendirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Gaziantepspor’un, sorunlarını aşabilmesi için zamana ihtiyacı olduğunu belirten Kaplar, şöyle konuştu: ”Önümüzde bir haftalık boş bir zaman bulunuyor. Bu haftayı maç yapmadan geçirmiş olmanın avantajını kullanmak istiyoruz. Önümüzde öncelikle Türkiye Kupası maçında karşılaşacağımız Tarsus İdmanyurdu daha sonra da Vestel Manisaspor maçı var. Hem Türkiye Kupası’nda, hem de ligde başarılı olmak için her iki maçtan da galibiyetle ayrılmak istiyoruz.”

Celal Doğan Tesisleri’nin karla kaplı olmasından dolayı çalışmayı Kamil Ocak Stadyumu’nda yapan kırmızı-siyahlı takımda Kalpar, istediğini yapamayan oyuncuları sert bir dille uyardı. 14 kişilik bir futbolu kadrosu ile çalışmalarını sürdüren Kalpar, oyuncularının adete pestilini çıkardı.