Ertuğrul Sağlam: Böyle bir maçtan 3 puan alamadan ayrılmak üzücü

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçeli kaleci Mert'i tebrik ederek, "Böyle bir maçtan 3 puan alamadan ayrılmak üzücü.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçeli kaleci Mert’i tebrik ederek, “Böyle bir maçtan 3 puan alamadan ayrılmak üzücü.” dedi.

Fenerbahçe mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulunan Ertuğrul Sağlam, “Kaleci Mert’i tebrik etmek lazım. Maçın kahramanıydı. Böyle bir maçtan sonra 3 puan alamadan ayrılmak üzücü. Çok pozisyon vardı. Penaltı vardı. Atamadığımız son toplar vardı. Futbolun gerçeğini yaşadık bugün. Kalemize gelen şişirme bir topla gol yedik. Oyuna yaptığımz hamleler etkimizi arttırdık. Pozisyon bulduk; ama Mert’i geçemedik. Oyuncularımızla bunu halletmemiz gerekiyor. Bugün biraz daha cesaretli olabilseydik. Çok farklı bir sonuç ortaya çıkabilirdi. Oyuncular da ellerinden gelen gayreti ortaya koydular. Dışarıda da Mert’i tebrik ettim buradan da tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Bugün başka hedeflere yönelme adına büyük bir fırsatı kaçırdıklarını, gelecek hafta oynayacakları Galatasaray maçında bunu telafi etmek istediklerini söyleyen Ertuğrul Sağlam, “Üzüldüğümüz; ama gelecek adına da umutlandıran bir maç oldu. Öncelikle Mert’i kazandıkları için de Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Eskişehirsporlu futbolcu Diego ise “90 dakika boyunca sadece bir pozisyon verdik ve gol oldu. Değişik bir maçtı. Üzgünüz, yenik ayrıldığımız için. Başımızı kaldırmak ve yukarlara tırmanmak için Galatasaray maçını kazanmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Veysel Sarı da “Fenerbahçe’ye karşı deplasmanda oynuyorsun ve poziyonlara giriyor; ama atamıyorsun. Rakibimiz ise tek pozisyona giriyor ve mağlup oluyorsunuz. Çok üzgünüz. Önümüzde Galatasaray maçı var. Seyircimiz önünde o maçı kazanmak istiyoruz.” diye konuştu.