Ertuğrul Sağlam hedefini açıkladı!

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, kulüp tarihinde üçüncülüklerinin bulunmadığını belirterek bu yılki hedeflerinin bunu gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, kulüp tarihinde üçüncülüklerinin bulunmadığını belirterek bu yılki hedeflerinin bunu gerçekleştirmek olduğunu söyledi.
    Bursaspor'da düzenlenen 33. Uluslar arası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında düzenlenen gösteri maçında ünlüler karması ile dünya çocuklarından oluşan karma maç yaptı. Bursa Merinos Stadı'nda 'ünlüler karması' ile 'dünya çocukları karması' arasında oynanan maçta teknik direktörlük yapan Bursaspor'un başarılı hocası Ertuğrul Sağlam, maç sonunda haftalık basın toplantısını da statta gerçekleştirdi.
    Ertuğrul Sağlam, bu önemli organizasyona katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra, "Bu önemli tespitten sonra bizim için önemli nokta cumartesi günü oynayacağımız Manisaspor karşılaşması. Göreve başladığımızdan bu yana hiç bu kadar uzun kazanamama serisi oluşmadı. Tabi bu hem bizi üzerken, hem de bizi takip edenleri üzüyor. Bunun farkındayız." dedi.
    Bursapor'un lig tarihinde dördüncülüğü olmasına rağmen üçüncülüğünün olmadığını hatırlatan Sağlam, "Geçtiğimiz sezonki şampiyonluktan sonra bir tarihi neticeyide oluşturma adına bu hafta güzel bir fırsat var elimizde. Bu maçtan sonra ki 4 haftayı da olumlu geçebilme adına Manisaspor maçını kazanmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.
    Kendi içlerinde bu sorunu halletmeye ve çözmeye çalıştıklarını anlatan Sağlam, şöyle konuştu:
    "Taraftarlarımızdan şu isteğim var, tabiki üçüncülük bizim için çok önemli. Hem kulüp tarihi açısından, hem de önümüzdeki sezonun planlaması açısından çok önemli. Bu doğrultuda ben taraftarlarımızdan şunu istiyorum. Taraftarlarımız cumartesi günü oynayacağımız karşılaşmada stadı tamamen dodurarak orada bize çok coşkulu bir ortam sunarak bu karşılaşmanın kazanılmasında bize yardımcı olsunlar."
    Geçen sezon şampiyonluk kazanmalarına rağmen her sene şampiyon olacakları bir kuralın olmadığını anlatan Ertuğrul Sağlam, "Bizim de zaten bundan sonraki önemle alakalı olarak Bursaspor ile ilgili hedeflerimiz başında bu geliyor. Artık her sene ligin zirvesine oynayan ve ilk 5 içinde olan ve Avrupa kupalarına oynayan ve kupalarda da taraftarlarına camiasına daha güzel başarıları yaşatacak bir Bursaspor'u oluşturmaya çalışıyoruz." dedi.
    Sağlam, bu doğrultuda üçüncülüğün kendileri için çok önemli bir hedef olduğunu ve bunun bilincinde maça çıkacaklarını söyledi.
    İvankov'un sakatlığının bulunduğu için bu haftaki maçta oynamayacağını belirten Ertuğrul Sağlam, onun yerine oynayacak Yavuz'un da güzel bir performans sergileyeceğini söyledi.
    Ertuğrul Sağlam, bunun Turgay ve İvan Ergiç'in hafif sakatlıklarının bulunmasına rağmen, kadro açısından sıkıntı oluşturacak eksiklerinin olmadığını söyledi.
    Güzel bir karşılaşma olacağını anlatan Ertuğrul Sağlam, "Manisaspor'un da bir hedefinin olmaması gibi bir durumun bulunmasına rağmen, onlarda son şampiyona karşı oynamanın ekstra motivasyonu ile bu maçı kazanmak isteyeceklerdir. Onların da beraberlik gibi bir düşüncesi olmadığı için açık oynayacaklardır. Dolayısı ile seyir zevki yüksek bir karşılaşma bekliyorum. İnşallah kazanan taraf biz oluruz." şeklinde konuştu.
    Sercan Yıldırım'ın sözleşme yenilemesinin henüz Federasyona ulaşmadığı şeklindeki soruya ise Sağlam, "Bu konu ile ilgili çok fazla söylenecek bir şey yok. Biz o kadar insanın önünde imzamızı attık. Tabi imzalar çok önemlidir, ama bizim için sözler imzalardan çok daha önemlidir. İmza atıpta yine gidebilirsiniz. Önemli olan bu kadar sevilip saygı görüyoruz bir yerde gönül birlikteliğinin olmasıdır. Kimse endişe etmesin biz resmi mukavelemizi yaptık, Yakında Federasyona ulaşır." şeklinde cevap verdi.
    Transfer içinde çalışmalarının devam ettiğini anlatan Ertuğrul Sağlam, önümüzdeki senenin çok daha kaliteli olacağını söyledi. Ertuğrul Sağlam, ayrıca transferde Türkiye'ye yakın ülkelerden oyuncu tercihi yapacaklarını sözlerine ekledi.