Ertuğrul Sağlam iddialı!

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacaklarını söyledi.

Genç teknik adam, futbolcuların çalışmasından memnun olduğunu belirterek, “Haziran ayında takımın başına geldim ve futbolcularıma,benim için hepiniz aynı seviyedesiniz,hazırlık dönemi içersinde kim daha öne çıkarsa,kım ben bu görevi en iyi şekilde yaparım derse o formayı giyecek dedim.O yüzden de hepsi bu inançla çalışmalarına devam ediyor ama istemiyerek de olsa geniş kadromuzdan bir kaç isimle yollarımızı ayıracağız ve sistemimizi oturtucağız.”dedi.

Sağlam, takım olarak Şampiyonlar Ligi’ne büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Yapacağımız takviyelerle de Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olacağız Beşiktaş’ta yıldız olacak bir çok oyuncumuz var onlar bir şekilde keşfedilmeyi bekliyolar” diye konuştu.

Sağlam, Fenerbahçe’den transfer edilen milli kaleci Rüştü Rençber’in kendileri için büyük bir avantaj olduğunu kaydetti.

-“RAKİPLERİMİZ İYİ TRANSFERLER YAPTI”-

Rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe’nin iyi transferler yaptığını kaydeden genç teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fenerbahce ve Galatasaray iyi transferler yaptı. Onlar da dünyaca ünlü yıldızları kadrolarına kattılar, bizim transfer politikalarımız onların yanında biraz yıldızsız kaldı gibi gözüküyor ama biz gerçek anlamda neye ihtiyacımız varsa onu aldık. Aldığımız oyuncularda dengeleri koruduk. Transfer politikamızın bize dönüşü muhteşem olacak. Bu takıma katkı yapacak, yıldız olmayna, ilerleyen günlerde performansı ile herkesin gönlünde yıldız olabilecek oyuncular alacağız”

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, futbolda şiddetin önlenmesi için Fenerbahçe Teknik Direktörü Arhtur Zico ve Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp ile bir araya gelmeleri gerektiğini söyledi. Sağlam, “Teknik adamlar olarak bize büyük işler düşüyor” dedi.

Ertuğrul Sağlam, Türk futbolunda zaten 6 yabancı oyuncu oynadığını belirterek, “Bunların içinde zaten Türk yapılan oyuncularda var, geriye 2 ve 3 tane oyuncu kalıyor. Birde yabancı oyuncusu sayısını artırmak istersek büyük sorun olur” diye konuştu.

Geçtiğimiz sezon takımı çalıştıran Fransız Teknik Direktörü Jean Tigana’ya teşekkür etti.