Ertuğrul Sağlam yönetimin işini bitirdiği 5 ismi veto etti

Siyah beyazlı ekip, 2 aylık yoğun bir çalışma dönemine rağmen aradığı isme bir türlü imza attıramadı.

Stoper transferinde çıkmaza giren Beşiktaş rotayı başka isimlere çevirirken, şu ana kadar teknik direktör Ertuğrul Sağlam yönetimin işini bitirdiği 5 ismi veto etti.
Kartal’ın geçen sezon defansta yaşadığı sorunlar nedeniyle yabancı transferinde ısrarla stoper arayan siyah beyazlı ekip, 2 aylık yoğun bir çalışma dönemine rağmen aradığı isme bir türlü imza attıramadı.
Sağlam önüne gelen David Rivas (Real Betis), Mario Yepes (PSG), Anderson (Benfica), Pavon (Real Madrid’ten Zaragoza’ya gitti) ve Nicola Legrottaglie’yi (Juventus) çeşitli nedenlerle veto etti. Özellikle Juventus’ta forma giyen son aday Nicola Legrottaglie’nin transferi yüzde 99 bitmiş olmasına rağmen genç teknik direktör, “Uzun süre sakat olduğu için forma giymemiş. Bu sorun yaratabilir. Başka isimlere bakalım” diyerek bu ismi kabul etmemişti.
MALİ TABLO ZORLUYOR
Transferde ince eleyip sık dokuyan ve çok hassas davranan Sağlam’ın istediği Ruben Gonzalez (Racing Santarder), Navarro (Sevilla) ve Boumsong’un (Juventus) transferi ise siyah beyazlı yönetimin çabasına rağmen gerçekleşmemişti.
Del Bosque’ye ödenecek olan 8.5 milyon euroluk fatura nedeniyle maddi anlamda büyük çöküntü yaşayan Beşiktaş yönetimi, transfer politikasını daha hesaplı isimlere çevirdi. Fakat yönetimin anlaştığı isimleri Sağlam veto ederken, genç hocanın ısrarla alınmasını istediği futbolcuları ise Beşiktaş yüksek fiyatları nedeniyle kadrosuna katamadı.