Ertuğrul Sağlam’ın ilk 11’i

Beşiktaş'ta yeni sezon hazırlıkları her açıdan olumlu geçti. 2 haftalık kampta yeniler ve genç oyuncular takıma uyum sağladı. Sağlam, kafasında 11'ini şekillendirdi.

Beşiktaş Teknik Direktörü, “Bizim için önemli olan takım olabilmekti. Biz bunu başardık. Felsefe ve anlayış açısından bir değişim içindeyiz. Süper Lig için hazırız. Ama Şampiyonlar Ligi için daha çok çalışmalıyız” dedi.

SAĞLAM’IN 11’İ

Kale: Rüştü

Savunma: Serdar Kurtuluş  Koray  İ.Toraman  İ.Üzülmez 

Orta saha: Ali Tandoğan  Delgado  Cisse  Tello

Forvet: Bobo  Yeni transfer

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yardımcıları Mutlu, Birol, İbrahim, Öztürk ile birlikte Avusturya kampını değerlendirirken, “Türkiye’ye kuvvetli, koşan, savaşan ve mücadele eden bir ruhla döndük” dedi.

Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü: “Beşiktaş takımında bireysel yetenekleri ne olursa olsun kişiye yönelik bir sistemim olamaz. Ben yıldız olarak isimlere değil saha içinde gösterdiği performansa bakarım. Takım olgusu yerleşti.

Alışkanlıklar var
Burak ve Gökhan Zan’ın sakatlığı ise bizi üzdü. Bunlar her kamp döneminde olabilecek sıkıntılardır. Genel olarak profesyonelliğin üst düzeye çıktığı bir dönem yaşadık. Gayet memnunum. Bundan sonraki dönemde sistem ile ilgili çok yoğun bir şekilde çalışmalıyız. Orta sahada bazı oyuncularımızın geçmiş yıllardan kalan sistem alışkanlıklarını değiştirmek için çalıştık. Bu alışkanlıkları ne kadar aşağıya çekersek başarı yolunda o kadar sağlam adımlar atarız.

Bizim için önemli olan takım olabilmekti. Biz bunu başardık. Felsefe ve anlayış açısından bir değişim içindeyiz. Sizler de biliyorsunuz ki bu değişimler kolay olmuyor. Takım içerisinde süper hava var. Sevgi ve saygı ön planda. Futbolcuların hepsi sorumluluk aldılar. Sorumluluk bilinci çok önemli. İlk izlenimler çok olumlu. Ekip olabilirsek kimse karşımızda duramaz. Her dönemde, her ortamda Beşiktaş’ın menfaatleri hepimizin menfaatlerinin önünde olacaktır. Kimse kendi menfaatlerini Beşiktaş’ın üstüne çıkaramaz.

Kapasiteden memnunum
Hiçbir zaman kamuoyu önünde futbolcularımın ismini başarılı olsun veya başarısız olsun söylemem. Bir takım gol yiyorsa hep beraber yer, gol atarsa hep beraber atar. Takım olabilme yönünde önemli aşama kaydettik. 16 yaşındaki Batuhan ile 34 yaşındaki Rüştü aynı çalışmanın içinde yoğruluyorlar. Hepsinden yararlanacağız. Şu anki kadronun kapasitesinden çok memnunum. Süper Lig için hazırız. Zaten farkımız fark edilecek. Ama Avrupa Kupası için ise daha çok çalışmamız lazım.”