Ertugurul Saglam; “Yolumuza saglam adimlarla devam ediyoruz”

KAYSERI - Kayserispor Teknik Direktörü Ertugrul Saglam, Turkcell Süper Ligi'nin 11. haftasinda aldiklari galibiyet ile ligdeki konumlarini belirlediklerini anlatarak, "Yolumuza saglam adimlarla devam ediyoruz" diye konustu.

Ertugrul Saglam, her seye ragmen Konyaspor karsisinda alinan galibiyet ve elde edilen üç puanin altin degerinde oldugunu ifade ederek, “Bu galibiyet bizim için gelecekle ilgili daha iyi hesap yapmamizi saglayacaktir” diye konustu.

Basarili teknik adam, 22 puanla ligin üçüncü sirasina yerlestiklerini vurgulayarak, “Bayram öncesinde nasil ki taraftarimiza Konyaspor galibiyetiyle çifte sevinç yasattik, bayram sonrasinda da oynayacagimiz Ankaragücü maçini da kazanarak taraftarimiza, Kayseri halkina ikinci bir bayram daha yasatacagiz” dedi.

Ligde her geçen hafta maçlarin daha mücadeleci geçecegini vurgulayan Saglam’a göre, hedefi olan takimlarin amaçlarina ulasmak adina maçlari kazanmak için daha iyi mücadele ortaya koyacagini bu nedenle kolay maçin olmayacagini düsünüyor.

Saglam, gelecek haftalar için takimindan daha umutlu oldugunu belirterek, “Kamuoyu ve taraftarimizin bizden beklentileri, alinan basarilarla birlikte artmaktadir. Bunun bilincindeyiz. Önümüzde oynayacagimiz maçlarin zor geçecegini de düsünürsek, bizi zor günler bekliyor. Ama Konyaspor maçinda oldugu gibi mücadelemizi ortaya koyup, taraftarimizin destegini de alarak galibiyete ulasacagiz. Hiç kimsenin endisesi olmasin. Kayserispor, taraftarina güven veren, alinan basarilarla sehrinin adini duyuran takim olmaya devam edecek. Yeter ki bize olan güven ve destek devam etsin” diye konustu.

– STADIN DOLMASINI BEKLERDIM –

Trabzonspor gibi güçlü bir ekip karsisinda 3 – 0 gibi net bir skorla alinan galibiyetin çok konusuldugunu vurgulayan Ertugrul Saglam, bu maç sonrasinda Konyaspor maçinda tribünlerin tamamen dolmasini bekledigini söyledi.

Saglam, soguk havaya ragmen kendilerine destek veren taraftarlarina da tesekkür ederek, “11 haftalik süreçte takim olarak ortaya koydugumuz futbol ve alinan basarili sonuçlar ligde Kayserispor farkini hissettirmistir. Ama bu basarilara ragmen maalesef beklenen ve istedigimiz taraftar destegini bulamadik. Nedendir bilmiyorum. Gelecek haftalarda daha fazla taraftar destegini arkamizda görmek istiyoruz. Çünkü onlar 12. adamlardir” dedi.