Erzincan şehidinin babasının gözyaşları…

Erzincan'ın Sansa Boğazı mevkiinde önce yüksek gerilim hattına ardında da dağa çarparak parçalanan helikopterde şehit düşen 5 askerden biri olan Teğmen Rafet Özsoy'un Bursa'daki ailesi acı haberi jandarma ekiplerinden aldı.

Erzurum’dan denetleme görevinden dönen OH tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Kara Pilot Teğmen Rafet Özsoy’un Bursa’daki ailesi, Nilüfer Jandarma Komutanlığı tarafından verilen acı haberle yıkıldı. Sağlık akiplerinin yaptığı acil müdahale ve iğnelerle ayakta durabilen Baba Saadettin ve anne Şehriye Özsoy’un feryatları yürekleri yaktı. Kısa sürede bütün akrabaların ve komşuların akınına uğrayan merkez Nilüfer ilçesi Beşevler Bahadır Sokakta’ki evlerinin önü şehit yakınları ile doldu.

5 kardeşin en küçüğü olan Rafet Özsoy’un 5 yıldır görev yaptığı belirtildi. Şehit Özsoy’un teyze oğulları, acı haber karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Bu arada, baba Saadettin Özsoy’un kazadan 1 saat önce oğlu ile telefonda konuştuğu ve konuşmada oğluna ‘Oğlum sesin iyi gelmiyor. Bir sorun mu var.” dediği öğrenildi.