Erzincan’da 720 Toki konutu sahibini buldu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Erzincan Belediyesi'nin işbirliği ile Çarşı Mahallesi'nde yaptırılan 720 konutun sahipleri belirlendi.

2005 yılı Temmuz ayında temeli atılan ve 2006 yılının Temmuz ayında sahiplerine teslim edilecek konutlar için 3 bin 545 kişi sıraya girdi. Talebin fazla olması nedeniyle konutların kuraları noter huzurunda yapıldı.

Erzincan 2’nci Noter Başkatibi Ayhan Özkaçak’ın kuraların çekileceği torbaları ve topları kontrol etmesinin ardından başlayan kura çekiminde ilk konut sahibini belirleyen kurayı Belediye Başkanı Mehmet Buyruk çekti. Başkan Buyruk’un çektiği ilk iki numara müracaat sayısından fazla olunca ancak üçüncü çekilişte konutların ilk sahibi belirlendi. Belediye Başkanı Buyruk’un ardından Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin ve AK Parti İl Başkanı Yüksel Çakır ikinci ve üçüncü ev sahiplerini belirledi. Daha sonra TOKİ görevlileri tarafından sürdürülen kura çekiminde K6 tipi brüt 130 metrekarelik 352 konutun sahipleri yaklaşık 3 buçuk saat içerisinde belirlendi. K1 tipi brüt 106 metrekarelik konutların sahipleri ise öğlenden sonra yapılan kura çekimiyle belirlendi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı kura çekiminde isimleri asil listede yer alan vatandaşların sevinçleri gözlerinden okunuyordu.