Erzincan’da fuhuş operasyonu

Erzincan Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen "Süpürge" adlı fuhuş operasyonunda yakalanan 11 organizatörden 8'i tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre; Erzincan İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü’nce, emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması konusunda aralıksız olarak yürütülen çalışmalar neticesinde, fuhuşa teşvik, aracılık etmek ve yer temin etmek suçlarından Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile yakalanan 9 organizatör ve 9 kadın (1’i Türk, 4’ü Gürcistan, 4’ü Azerbaycan uyruklu) olmak üzere toplam 18 kişi, 6 Nisan 2006 tarihinde Erzincan Adliyesi’ne sevk edilmişti.

Erzincan Adliyesi’nde gece yarısına kadar devam eden duruşmalarda 9 organizatörden 8’i tutuklanarak Erzincan Kapalı Cezaevi’ne konuldu. Yabancı uyruklu kadınların sınır dışı edilmeleri için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Operasyonun devamında 6 Nisan 2006 tarihinde 2 organizatör ve 4 Gürcistan uyruklu kadın daha yakalanmış olup, soruşturmalarının tamamlanmasının ardından adli mercilere sevk edilecek.