Erzincan’da polisle futbolcular kavga etti

Türkiye 3. Futbol Ligi Birinci Grup'ta 2. Lig'e çıkmayı garantileyen Erzincanspor, kendi evinde Ceyhanspor'u 5-1 mağlup etti.Maçın ardından soyunma odası koridorunda Çevik Kuvvet Polisi ile Erzincanspor'lu futbolcular arasında tartışma çıktı.

Bazı futbolcular biber gazından zehirlenerek soyunma odasından çıkarılıp saha içerisine alındı.
Erzincan 13 Şubat Şehir Stadyumu’nda oynanan Erzincanspor – Ceyhanspor 3. Lig Birini Grup maçı, Erzincanspor’un 5-1’lik üstünlüğü ile sona erdi. Her iki takımın futbolcuları soyunma odalarına giderken, bazı futbolcular arasında sözlü tartışma yaşandı. Konuk ekip Ceyhanspor’lu futbolcuların soyunma odasına gitmelerinin ardından, Erzincan Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet Polisleri ile Erzincanspor’lu futboclular arasında küfürleşme, ardından arbade yaşandı. Yaşanan arbade ile birlikte polis futbolcuların üzerine biber gazı sıkınca, sporcuların giriş yaptığı koridor karıştı. Futbolcuların soyunma odasının içerisine alınmasının ardından koridora çıkan Erzincanspor Teknik Direktörü Mehmet Kaya, yaşanılan olayın ayıp bir durum olduğunu söylemesi üzerine, polisler ile yöneticiler arasında yeniden arbede yaşandı. Çevik Kuvvet Polisi’nin koridordan çıkarılmasının ardından olaylar yatışırken, soyunma odasında biber gazından zehirlenen futbolcular saha içerisine çıkarıldı. Yüzlerini yıkıyan futbolcular sahada uzun süre oturdular. Bazı idareciler ise yaşanılan olaylara bir anlam veremezken, Erzincanspor Yöneticisi Salih Kara, kendi sahalarında galip geldiklerini, polislerin takımın teknik direktörüne hakaret edemeyeceğini belirterek elinde ki su şişesini yere fırlattı.

Yaşanılan olaylara bir anlam veremediklerini vurgulayan Erzincanspor Teknik Direktörü Mehmet Kaya, geçtiğimiz hafta Erzincan’da yaşanılan olayların polis üzerinde stres yarattığını ve bu durumun kendi üzerlerinde denendiğini iddia ederek, futbolcuların sıkılan biber gazından zehirlendiğini dile getirdi. Erzincanspor Kulübü Başkanı Osman Terzioğlu ise olayları polisin başlattığını ve gerekenin yapılması için görüşmeler yapılacağını ve polislerden şikayetci olacaklarını ifade etti. Bir süre saha içerisinde oturan futbolcular daha sonra otobüslere binelerek taraftarlarının alkışları arasında stadyumu terk ettiler.