Erzincanlı okuduğu şiirlerle Karslıları ağlattı

Kars Kültür Eğitim Sosyal Faaliyetler Derneği'nin düzenlediği geceye katılan Dursun Ali Erzincanlı, okuduğu şiirleriyle Karslılar'ı ağlattı.

Kars Kapalı Spor Salonu’nda yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardında Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, Belediye Başkan vekilleri, dernek üyeleri, ilçelerden ve il merkezinden gelen vatandaşların katıldığı gecede, Atatürk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Faruk Gürbüz, “Peygamberimizin (sav) hayatından levhalar” başlığıyla bir konuşma yaptı.

Hazreti Peygamber’de herkesin faydalanacağı bir hayat modeli olduğuna vurgu yapan Yrd. Doç. Dr. Gürbüz, “Peygamberimiz, kız çocuklarını diri diri toprağa gömen kalpleri karıncayı dahi incitemeyecek kıvama getirmişti. Bundan güzel inkılap olur mu?” dedi.

Konuşmaların ardından sanatçı Bayram Büyükoruç sahneye çıkarak türkü ve ilahilerle Karslıları coşturdu. Daha sonra sahneye alkışlar eşliğinde Dursun Ali Erzincanlı çıktı. Erzincanlı, Hazreti Peygamber için hem yazdığı hem de okuduğu “En Sevgiliye” adıyla bilinen şiirleriyle geceye katılanları ağlattı.