Erzincanlı yaşlılar bowling oynayarak stres attı

Yaşlılar Haftası sebebiyle Erzincan 100. Yıl Atatürk Huzurevi'nde kalan bir grup yaşlı, bowling salonunda ömürlerinde ilk kez bowling oynadı.

18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası sebebiyle, Erzincan 100. Yıl Atatürk Huzurevi’nde kalan bir grup yaşlı, bowling salonuna giderek ilk kez bowling oynamanın heyecanını yaşadı. Meraklı bakışar ile bowling oynayan gençleri izleyen yaşlılar daha sonra bowling toplarını ellerine alarak piste çıktı. Görevli personel tarafından topların nasıl tutulacağını öğrenen yaşlılar daha sonra atışlara geçti. İlk denemelerinde başarılı olamayan yaşlılar, topa alıştıkca atışları daha başarılı yaptılar. Yaşlı bayanların da bowling merakını gidermeleri onları heyecanlandırdı. Salona iyi alışan bazı yaşlılar yaptıkları atışlar ile pinleri rahatlıkla devirmeyi başarırken, bir çok atışla gençlere taş çıkardılar. Atışlarında istediği kadar top deviren bazı yaşlılar yeni denemelerinde pinleri devirince kendilerini alkışlayarak sevindiler.

Hayatında ilk kez bowling salonuna geldiğini açıklayan ve 3 yıldır huzurevinde yaşayan 81 yaşındaki Fikriye Coşgun, çok heyecanlandığını ve mutlu olduğunu belirtti. 4 yıldır huzurevinde bulunan 74 yaşındaki Esat Silo ise, “Huzurevine yerleştikten itibaren bir çok etkinlikle tanıştık. Çocuklar gibi bizleri eğlendiriyorlar. Allah hepsinden razı olsun” açıklamasında bulundu.

Bazı yaşlılar da dart bölümüne giderek isabetli atışlar yaptı.