Erzurum Araştırma Hastanesinde doktorun şüpheli ölümü

Acil uzman hekimi Fatih Bilge (33)'nin cenazesi otopsi için Aziziye Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi (BEAH)'ndeki nöbetçi doktor odasında meslektaşı tarafından ölü bulunan acil uzman hekimi Fatih Bilge (33)'nin cenazesi otopsi için Aziziye Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.
BEAH'da son iki gün içerisinde iki hekimin, nöbetçi doktor odasında ölü bulunması hastanedeki meslektaşlarını şok etti. Erzurum İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik, sabah saatlerinde ölü bulunan acil tıp uzman hekimi Fatih Bilge'nin kesin ölüm nedeninin henüz belli olmadığını belirtti. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Vançelik, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla Bilge'nin cenazesinin otopsi için Aziziye Araştırma Hastanesi morguna gönderildiğini dile getirerek, "Üzüntülüyüz. Çok değerli bir hekim arkadaşımızı kaybettik. Ölüm nedeniyle ilgili soruşturma başlattık." dedi. Vançelik, önceki gün kardiyoloji servisinde ölen Muhammed Fındık'ın (26) ölümünün ise ani kalp yetmezliğine bağlı kalp krizi olduğunu ifade etti.
Hastane Başhekimi Fazlı Erdoğan ise konuyla ilgili olarak ilerleyen saatlerde açıklama yapacağını söyledi. Fatih Bilge'nin Çanakkale'nin Çan ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu da ayrıca bildirildi. Otopsi işleminin ardından cenazenin Çanakkale'ye gönderilmesi bekleniyor.
Bu arada BEAH'ta yaşanan hekim ölümleri nedeniyle hastane personeli ve doktor camiası üzüntü içerisinde olduğu gözlendi