‘Erzurum Barosu hukuk dışına çıktığı için istifa ettik’

Erzurum Barosu yönetim kurulundan istifa eden avukatlar, yönetim kurulu başkanı Faruk Terzioğlu'nun hukuk dışı yönetim anlayışından dolayı görevlerinden ayrıldıklarını açıkladı.

Erzurum Barosu yönetim kurulundan istifa eden avukatlar, yönetim kurulu başkanı Faruk Terzioğlu’nun hukuk dışı yönetim anlayışından dolayı görevlerinden ayrıldıklarını açıkladı.

Baro Yönetim kurulundan istifa eden 8 avukat Ferhat Yıldırım’ın bürosunda ortak basın açıklaması yaptı. İstifa eden 8 avukat adına konuşan Hakan Dişkeser, Baro Başkanı Terzioğlu’nun yönetimdeki keyfi uygulamaları ve hukuka aykırı yönetimden dolayı istifa ettiklerini söyledi. Hukukun üstünlüğüne inandıklarını ve meslekdaşlarına karşı sorumluluklarından dolayı yönetimdeki hukuksuzluğa göz yumamadıkları için istifa ettiklerini belirten Dişkeser,”Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun ziyaretinden önce istifa edecektik. Ancak nezaket gereği kendilerine bilgi verdik. O da kendisinin şehirden ayrıldıktan sonra istifalarımızı sunmamız istedi. İstifalarımızı sunduktan hemen sonra Baro Başkanı istifalarımızı basına duyurmuş. İstifa eden avukatlar olarak baromuzu ne bir siyasi partinin ne de bir felsefi düşüncenin ön veya arka bahçesi yapmadık. Ancak yönetim kurulu başkanının hangi amaçla bu ifadeleri kullandığı anlamış değiliz.” dedi.

Hatırlanacağı üzere önceki gün 10 kişilik Erzurum Barosu yönetim kurulundan aralarında başkan yardımcısı ve genel sekreterin de bulunduğu 9 kişi istifa etmişti.