Erzurum’da yogun kar futbol maçlarini iptal ettirdi

ERZURUM - Yogun kar yagisi nedeniyle Erzurum sehir merkezindeki kar kalinligi 20 santimetreye ulasinca süper amatör ligi maçlarinin oynanmasi tehlikeye girdi.

Bugün 3 Temmuz Stadyumu basta olmak üzere Askale ve Ilica’da oynanmasi gereken karsilasmalar yogun kar nedeniyle iptal edildi.

Erzurum Futbol Il Tertip Komitesi Üyesi Mehmet Aksakalli, karsilasmalarin oynanacagi sahanin karla kapli olmasi nedeniyle hakemler tarafindan iptal edildigini bildirdi. Kar yagisinin cuma gününe kadar sürecek olmasi nedeniyle yarinki karsilasmalarin da büyük olasilikla iptal edilecegini belirten Aksakalli, sali günü yapilacak olan Il Tertip Komitesi toplantisinda karsilasmalarin gün ve saatinin belirlenecegini açikladi.

Bu arada, Sibirya’nin yüksek basincindan gelen ve Karadeniz üzerinden bölgeyi etkisi altina alan kar yagisinin araliklarla cuma gününe kadar sürecegini belirtildi.

Erzurum Meteoroloji Bölge Müdürlügü yetkilileri, kar yagisinin pazartesi gününe kadar araliksiz, cuma gününe kadar da araliklarla devam edecegini açikladilar. Sehir merkezindeki kar kalinliginin 20 santimetreye ulastigina dikkat çeken yektililer, hava sicakliklarinda önemli bir degisikligin olmayacagini bildirdiler.