Erzurumlu atletler başkentten mutlu dönüyor

Erzurumlu atletler başkentten mutlu dönüyor

Atletizmi Geliştirme Projesi kapsamında 81 ilden seçilen yaklaşık 360 atletin Ankara’da yarıştığı koşuda Erzurum 1994-95 doğumlular Sedat Cınar ile ferdi birincilik alırken t akım halinde de ikincilik, 1992- 93 doğumlularda da takım halinde birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı.
Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından yürütülen Atletizm Geliştirme Projesi finalleri başkentte yapıldı. Finallere Erzurum’u 1992-93 ve 1994-95 doğumlular kategorisinde iki takımla yarıştı. Oldukça zorlu geçtiği ifade edilen yarışlarda Erzurum 1992- 93 doğumlular ketgorisinde takım halinde birinci olurken, 1994- 95 doğumlular ketegorisinde de takım halinde ikinci oldu. Bu kategoride Sedat Çınar ise ferdi birincilik kazandı.

Alınan bu başarıların küçümsenemeyeceğini söyleyen Atletizm İl Temsilcisi Zeyit Palabıyak ve antrenörler Orhan Güngör ile Mehmet Bayram, Erzurum atletizminin geleceğinin parlak olduğunu ifade ettiler.

Bu arada, dereceye giren takımlar madalya ve kupalarını Federasyon Başkanı Mehmet Terzi ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın elinden aldılar. Federasyon Başkanı Terzi’nin burada yaptığı konuşmasında; 2012 Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edecek milli takımın altyapısını oluşturmayı hedeflediklerini belirttiği öğrenildi. Yarışmalarda, birinci olanlara 800, ikincilere 600, üçüncülere 400 ve dördüncülere de 200 YTL para ödülü verildi.