Erzurumlu kick bokscular boy gösterdi

Erzurum'da Kick Boks İl Birinciliği müsabakaları yapıldı. Yaklaşık 100 sporcunun katıldığı müsabakalar oldukça çekişmeli geçti.

Çok sayıda sporcu ailesinin büyük bir heyecanla izlediği karşılaşmalar, İstiklal Marşı’nın okunması ve ardından da yapılan gösteriler ile başladı. Gösterilerde küçük sporcuların yaptığı birbirinden güzel hareketler izleyiciler tarafından bol bol alkış aldı. Ancak karşılaşmaların bitimine doğru 71 kiloda birincilik maçına çıkan Ahmet Karataş’a, rakibinin diz vurması sonucu burnu kırıldı. Salonda bulunan sağlık görevlileri tarafından ilk müdahale yapılan Karataş, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yaşanan bu olay kısa süreli de olsa salonda üzüntü yaşanmasına neden oldu. Yaklaşık 100 bayan ve erkek sporcunun madalya alabilmek için mücadele ettiği karşılaşmalar heyecanlı ve zevkli geçerken, kilolarında ilk 3’e giren sporculara madalyaları verildi.

Kilolarında birinci olan sporcular şunlar: SEMİ KONTAK: Büyük Erkekler: 54 kg. Mustafa Batman, 67 kg. Emre Karataş, Genç Erkekler: 48 kg. Onur Aydın, 55 kg. Cihat Kırcı, 60 kg. Emre Şahin. Genç Bayanlar: 48 kg. Aydan Akbulut. Minik Erkekler: 27 kg. Cebrail Gençoğlu, 30 kg. Muhammet Dızlağ, 33 kg. Cemil Amil, 36 kg. Enes Kaya, 40 kg. Emirhan Atar, 43 kg. Yakup Gül, 46 kg. Oğuzhan Kasımoğulları, artı 46 kg. Burak Aytemizoğulları. Minik Bayanlar: 36 kg. Şeymanur Enter, 46 kg. İlknur Yılmaz, artı 46 kg. Seher Genç. Yıldız Erkekler: 40 kg. Ersin Atmaca, 48 kg. Burak Ahmet Akbaba, 60 kg. Necati Bölükbaşı. LİHGT KONTAK: Büyük Erkekler: 63 kg. Hakan Albayrak, 65 kg. Hacı Mehmet Gül, 67 kg. Rahmi Belet, 71 kg. Ahmet Karakaş, 75 kg. Selçuk Dilekti, 81 kg. Servet Çalışkan. Büyük Bayanlar: 54 kg. Yağmur Danabaş. Genç Erkekler: 55 kg. İsa Polat, 60 kg. Server Karaduman, 75 kg. Ömer Şeker, 85 kg. Metin Abuşoğlu, Genç Bayanlar: 55 kg., Eda Korkmaz.

Erzurum’da ilk kez bu kadar geniş katılımlı bir Kick Boks İl Birinciliği düzenlediklerini belirten Kick Boks Antrenörü Metin Seyitoğlu, Erzurum’da bu spora bayanların da ilgi göstermesinin kendilerini memnun ettiğini söyledi. Tekme ve yumrukların kullanıldığı Kick Boks’un zor bir spor dalı olmasına rağmen bayanların son günlerde bu spor dalını tercih ettiğini hatırlatan Seyitoğlu, “Kick Boks Erzurum’da son birkaç yıldır gelişmeye başladı. Gençlerimizin ilgisi bizleri ilerisi için ümitlendiriyor. Özellikle de bayan kardeşlerimizin bu spora ilgi duyması bizi hayli sevindirdi. İnşallah kısa sürede Erzurum Kick Boks’ta belli bir yere gelecektir.”diye konuştu