Erzurumspor’da şok gelişme

Lig B 4. Klasman Grubu takımlarından Erzurumsporlu 20 futbolcunun lisanslarının iptal edildiği bildirildi.

Erzurumspor Başkanı Adem Keser, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Futbol Federasyonu’na olan 300 bin YTL borcun ödenmemesi nedeniyle 20 futbolcunun lisanslarının iptal edildiğini, hafta sonu oynanacak Pazarspor maçına çıkamayacaklarını söyledi.

Mavi-beyazli ekipte yaşanan maddi krize yetkililerin duyarsız kaldığını ileri süren Keser, 2 haftadır geçici lisansla maçlara çıktıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

”Erzurumspor Kulübü’nün 2002 yılından Futbol Federasyonu’na 100 bin YTL, futbolcu ve teknik adamlara da 375 bin YTL birikmiş borcu vardı. İmkanlarımız ölçüsünde borcu 300 bin YTL’ye indirdik. Kalan borcu ödeyemeyince Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ve Valilik’ten yardım istedik. Başkan Küçükler, borcun ödenmesi konusunda yardımcı olacağını söyledi fakat bir gelişme olmayınca borcu ödeyemediğimiz için lisanslar iptal edildi.”

Futbol Federasyonu’ndan bugün kulübe gelen faksta 20 futbolcunun lisanslarının iptal edildiğinin bildirildiğini anlatan Keser, şöyle devam etti:

”Gerekli parayı bulmamız halinde bugün mesai bitimine kadar lisans problemini halledebiliriz. Fakat yetkililer duyarsız kalıyorlar. Köklü bir kulüp bu hale getirilmemeliydi. Geçtiğimiz günlerde aynı sorunu Diyarbakırspor’un yaşadığını ve Diyarbakır Valiliği’nin 750 bin YTL’yi ödediğini biliyoruz. Erzurum’daki duyarsızlık sonunda kulübü bu hale getirdi.”