Eşi evi terkeden çılgın kocanın yaptıklarına bak!

Beyoğlu'nda eşinin çocukları ile birlikte evi terketmesine sinirlenen bir kişi, eşinin evi terketmesine neden olarak gösterdiği komşularının evlerini bastı. Çılgın koca kendi oturduğu evi de ateşe verdi.

Çılgın koca olay yerine gelen emniyet güçleri tarafından ekip otosuna bindirilerek linç edilmekten kurtarılırken ateşe verdiği ev itfaiyenin müdahalesine rağmen tamamen yandı.
Edinilen bilgiye göre olay Beyoğlu İstiklal Mahallesi Baruthane Deresi 30 numarada meydana geldi. Yaklaşık bir ay önce çocukları ile birlikte evi terkeden eşine sinirlenen Mustafa D. eline aldığı bıçakla eşinin evi terketmesine neden olarak gösterdiği komşularının evini bastı. Evlerin camlarını kırarak komşularını tehdit eden D. daha sonra kendi evini ateşe verdi. Olay mahalline gelen vatandaşların yakınları tarafından linç gedilmek istenen D. polis ekipleri tarafından mahallelinin elinden alınarak ekip otosuna bindirildi. Ekip otosunda Mustafa D.’yi tartaklamak isteyen mahalleli ile polis ekipleri arasında uzun süre tartışmalar yaşandı.

Evde çıkan yangın itfaiyenin müdahalesine rağmen kısa sürede tüm evi kapladı. Saldırıya uğrayan vatandaşlar, D.’nin akli dengesinin yerinde olmadığını öne sürerek daha önce de buna benzer olayların yaşandığını söyledi. Yangın Şişli itfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışması sonrasında söndürülebildi.

D. mahallelinin linç girişimine karşılık olay yerinden uzaklaştırılarak karakola götürüldü. Bu arada evin bahçesinde D.’nin yıllar önce hayatını kaybeden annesi Ayten D.’ye ait mezartaşını mezarlıktan sökerek bahçenin bir köşesine diktiği gözlendi.

Polis olayla ilgili inceleme başlattı.