Eşi gerçek adını 23 yıl sonra öğrendi

Yalova'dan gelerek Bursa'da çok sayıda emekliyi dolandırdığı iddia edilen kişi yakalandı.

Zanlının 23 yıldır birlikte yaşadığı kadından ve 2 kızından gerçek kimliğini sakladığı, Muş’ta bir kadınla birlikteliğinden 5 çocuğu daha olduğu belirlendi. Kendisini Dünya Bankası görevlisi olarak tanıtan zanlının çok sayıda kişiyi dolandırdığı öne sürülüyor.

Güvenlik güçleri, kent merkezinde banka önlerinde maaşını alan emeklilere, kendisini Dünya Bankası görevlisi olarak tanıttığı, bu kişileri, ”Dünya Bankası para dağıtıyor, siz de istiyorsanız pul parası verin.” diyerek dolandırdığı iddia edilen Ekrem A.’yı (57) bulmak için çeşitli bankaların önlerinde tedbir aldı.

Kent merkezinde devriye gezen Bursa Emniyet Müdürlüğü Sokak Timi Amiri Zafer Baybaba da daha önce bankaların kamera kayıtlarından gördüğü Ekrem A.’yı, sokakta yürürken teşhis etti. Zanlı, kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Zanlının gözaltına alınmasıyla film sahnelerini aratmayacak gelişmeler yaşandı. Ekrem A.’nın gözaltına alındığını öğrenerek Yalova’dan Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne gelen, zanlının 23 yıldır imam nikâhıyla birlikte yaşadığı A. A. (50) ile kızları G. A. (16) ve M. A.’nın (22), Ekrem A. adıyla yakalanan kişinin adını yeni öğrendiklerini, onu ”Yüksel” adıyla tanıdıklarını söyledikleri öğrenildi. Yapılan araştırmada, Ekrem A.’nın, Muş’ta bir kadınla birlikteliğinden 5 çocuğu daha olduğunu öğrenen aile, herhangi bir açıklama yapmadan Yalova’ya döndü.

Bu arada, daha önce bu kişiye ”pul parası” adı altında ödeme yaparak dolandırıldıkları iddia edilen 8 kişinin, Ekrem A.’yı teşhis ettiği, şikâyetçi sayısının artabileceği bildirildi.

Zanlının, sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.